0

Testament: The Order of High Human to tytuł, który jest mieszanką ciekawych i dobrych rozwiązań oraz kompromisów.

Testament: The Order of High Human to gra, która stoi w takim rozkroku. Niby jest to gra niezależna, lecz widać, że twórcy mieli ambicje i chęci, aby zrobić coś więcej. Nie zawsze im to wychodzi, lecz zdecydowanie widać potencjał na przyszłość. Już na starcie gra przyciąga uwagę swoją grafiką i szczegółowym stylem artystycznym, który wprowadza nas w mistyczną atmosferę gry. Jednak czy warto inwestować swój czas w Testament?

Zaraz po rozpoczęciu przygody, gracze odkrywają, że główny bohater to tajemnicza postać, której przeszłość skrywa wiele sekretów. To podejście do kreacji postaci nadaje grze dodatkowego smaczku, gdyż gracze odkrywają stopniowo kolejne informacje na temat swojej tożsamości, czyniąc doświadczenie bardziej osobistym i emocjonującym. Nasz bohater jest ścigany przez nieznaną frakcję, a przed samą próbą ataku, budzimy się w nieznanym nam domu w środku lasu. Rozgrywka jest zróżnicowana, łącząc elementy akcji, zagadek logicznych i eksploracji. Każdy etap gry oferuje wyzwania, które wymagają od gracza kombinowania i logicznego myślenia. W czasie walki możemy korzystać z różnorodnych zdolności i broni, co dodaje dynamizmu i różnorodności rozgrywce, chociaż twórcy mogliby posiedzieć nad walką trochę dłużej, bo czuć, że mogłaby być lepsza.

Jednym z aspektów, który wyróżnia grę, jest jej muzyka i dźwięk. Ścieżka dźwiękowa doskonale oddaje klimat gry, dodając emocji i napięcia w kluczowych momentach. Połączenie unikalnych dźwięków i dopracowanej muzyki rozjaśniają te części przyćmiewając gameplay, który potrzebował większej ilości czasu “w piecu”. Jednak gra nie jest pozbawiona wad. Czasami interakcje z niektórymi postaciami czy mechanikami mogą być nieco powtarzalne, co może trochę znużyć w dłuższej perspektywie. Jeżeli chodzi o optymalizację to nie jest najgorzej, nie jest to poziom totalnie skopanych portów na PC, które ostatnimi czasy pojawiają się bardzo często.

Podsumowując, Testament: The Order of High Human to gra, która jest ciekawym sprawdzianem dla Fairyship Games, gdyż jest to ich pierwsza gra i zdecydowanie mają potencjał na przyszłość. Momentami dawało mi to odczucia z gier od Piranha Bytes takich jak seria Risen, lecz z pierwszej osoby. Dla fanów tego typu gier warto sprawdzić, gdy znajdziecie grę na promocji.

Kopia gry została dostarczona przez wydawcę.
Pierwsze wrażenia oparte o wersję gry na platformie PC (Steam).

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *