0

Jakiś czas po zakupie, Microsoft żegna się z czterema studiami.

Microsoft zamknął szereg studiów Bethesdy, w tym twórcę Redfall, Arkane Austin, Hi-Fi Rush i The Evil Within, dewelopera Tango Gameworks, a także inne w ramach niszczycielskich cięć kosztów w Bethesdzie.

Alpha Dog Studios, twórca mobilnej gry Mighty Doom, również zostanie zamknięte. Roundhouse Games zostanie wchłonięte przez dewelopera The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios.

Jeśli chodzi o Redfall, katastrofalna gra kooperacyjna z wampirami nie otrzyma obiecanych aktualizacji, ponieważ Microsoft zakończył wszystkie prace nad grą. Microsoft powiedział, że Redfall pozostanie online i zapewni ofertę “make-good” dla tych, którzy kupili Hero DLC.

Oto wiadomość od Matta Booty’iego, szefa Xbox Game Studios:

Dziś dzielę się zmianami, które wprowadzamy w naszych zespołach Bethesda i ZeniMax. Zmiany te opierają się na priorytetowym traktowaniu tytułów o dużym wpływie i dalszym inwestowaniu w portfolio przebojowych gier Bethesdy i ukochanych światów, które pielęgnowaliście przez wiele dziesięcioleci.
Aby podwoić te franczyzy i zainwestować w tworzenie nowych, musimy spojrzeć na całą firmę, aby zidentyfikować możliwości, które są najlepiej przygotowane na sukces. Ta zmiana priorytetów tytułów i zasobów oznacza, że kilka zespołów zostanie przeniesionych do innych, a niektórzy z naszych kolegów opuszczą nas.


Oto zmiany, które wchodzą w życie:


Arkane Austin – to studio zostanie zamknięte, a niektórzy członkowie zespołu dołączą do innych studiów, aby pracować nad projektami w całej Bethesdzie. Arkane Austin ma historię tworzenia wpływowych i innowacyjnych gier i jest to rodowód, z którego wszyscy powinni być dumni. Poprzednia aktualizacja Redfall będzie ostatnią, ponieważ kończymy wszystkie prace nad grą. Gra i jej serwery pozostaną online, aby gracze mogli się nimi cieszyć, a my zapewnimy oferty dla graczy, którzy kupili DLC Hero.

Alpha Dog Studios – To studio również zostanie zamknięte. Doceniamy kreatywność zespołu w dostarczaniu Dooma nowym graczom. Mighty Doom zostanie zamknięty 7 sierpnia, a my wyłączymy możliwość dokonywania zakupów w grze.

Tango Gameworks – Tango Gameworks również zostanie zamknięte. Jesteśmy wdzięczni za ich wkład w Bethesdę i graczy na całym świecie. Hi-Fi Rush będzie nadal dostępne dla graczy na obecnych platformach.

Roundhouse Games – Zespół Roundhouse Games dołączy do ZeniMax Online Studios (ZOS). Roundhouse odegrało kluczową rolę w wielu naszych ostatnich premierach gier, a wprowadzenie ich do ZOS do pracy nad The Elder Scrolls Online oznacza, że możemy zrobić jeszcze więcej, aby rozwinąć świat, który miliony graczy nazywają domem.

Wraz z konsolidacją naszych zespołów studyjnych Bethesda, abyśmy mogli głębiej inwestować w nasze portfolio gier i nowe IP, niewielka liczba ról w wybranych zespołach wydawniczych i korporacyjnych Bethesda również zostanie wyeliminowana.

Osoby, na których role będzie to miało wpływ, zostaną o tym powiadomione dzisiaj i prosimy o traktowanie odchodzących kolegów z szacunkiem i współczuciem. Zapewnimy pełne wsparcie osobom, na które wpłyną dzisiejsze powiadomienia, a także podczas ich przejścia, w tym świadczenia odprawowe zgodnie z lokalnymi przepisami.

Zmiany te nie odzwierciedlają kreatywności i umiejętności utalentowanych osób w tych zespołach ani ryzyka, jakie podjęli, aby spróbować nowych rzeczy. Przyznaję, że zmiany te są również uciążliwe dla różnych zespołów wsparcia w ZeniMax i Bethesda, które wprowadzają nasze gry na rynek. Podejmujemy te trudne decyzje, aby stworzyć możliwości zwiększenia inwestycji w inne części naszego portfolio i skupić się na naszych priorytetowych grach.

Bethesda pozostaje jednym z kluczowych filarów Xbox z silnym portfolio niesamowitych gier i kwitnącymi społecznościami. Patrząc w przyszłość, na horyzoncie mamy imponującą gamę gier. W samym 2024 roku mamy Starfield Shattered Space, Fallout 76 Skyline Valley, Indiana Jones and The Great Circle oraz The Elder Scrolls Online’s Golden Road. W miarę jak dostosowujemy nasze plany i zasoby, aby jak najlepiej przygotować się na sukces w tej złożonej i zmieniającej się branży, nasze zespoły w Arkane Lyon, Bethesda Game Studios, id Software, MachineGames, ZeniMax Online Studios oraz zespoły wydawnicze i korporacyjne Bethesda będą dobrze przygotowane do tworzenia nowych IP, odkrywania nowych koncepcji gier i rozwijania naszych istniejących franczyz.

-Matt

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *