0

S.T.A.L.K.E.R. 2 zalicza lekkie przesunięcie, ale dalej zapremieruje w tym roku.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zadebiutuje na konsolach Xbox Series i komputerach PC za pośrednictwem Steam, Epic Games Store i GOG 5 września, z opóźnieniem w stosunku do wcześniej planowanej premiery w 1 kwartale 2024 r., ogłosił deweloper GSC Game World. Gra będzie również dostępna za pośrednictwem Xbox Game Pass.

Wiadomość od twórców:

Chociaż nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby kolejne opóźnienie brzmiało mniej mrocznie, zdecydowaliśmy się jasno określić powody, dla których odłożyliśmy grę ze względu na kolejną falę szlifów.

Podczas targów Gamescom 2023 GSC Game World postanowiło po raz pierwszy publicznie pokazać graczom niewielką część S.T.A.L.K.E.R. 2. Ta jednorazowa inicjatywa przekształciła się następnie w podróż od jednego wydarzenia do drugiego w Polsce, Francji, Brazylii, Singapurze i innych krajach. Tysiące graczy mogło samodzielnie zagrać w grę i przekazać bardzo potrzebne bezpośrednie opinie.

Wyłoniły się z tego dwa kluczowe punkty.

Pierwszym z nich było to, że gra absolutnie przypominała grę S.T.A.L.K.E.R., co w zasadzie podsumowuje zarówno kluczową intencję, jak i główną inspirację projektu od samego początku. Drugim było to, że od strony technicznej gra najwyraźniej potrzebowała więcej czasu w piekarniku.

Przez cały ten, szczerze mówiąc, wymagający proces rozwoju, czas był dla zespołu najważniejszy. Widząc zakres dopracowania i rozumiejąc granice cierpliwości graczy, GSC było absolutnie oddane wydaniu gry w 1 kwartale 2024 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że na początku tego roku pewne niedoskonałości techniczne nadal utrzymują S.T.A.L.K.E.R. 2 poniżej oczekiwanych standardów ostatecznego doświadczenia, na które czekają fani.

Ta wydłużona podróż do premiery będzie wspierana przez znacznie więcej treści z gry, które zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *