0

Nintendo za zamkniętymi drzwiami zaprezentowało wybranym developerom możliwości nowego sprzętu.

Tak wynika z nowego raportu źródeł Eurogamera oraz VGC.

Według obu publikacji, Nintendo prywatnie pokazało zaproszonym developerom specjalnie przygotowane dema technologiczne dla swojej konsoli do gier nowej generacji, która ma zapremierować w drugiej połowie przyszłego roku.

Jedna z wersji demonstracyjnych “Switcha 2” była ulepszoną wersją premierowego tytułu Nintendo Switch Zelda: Breath of the Wild, działającą z wyższą liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością niż oryginalna gra, na dev kicie nowej konsoli. Nic jednak nie wskazuje, że gra będzie wydana ponownie na nowym sprzęcie.

Inne źródło redakcji VGC twierdziło, że Nintendo zaprezentowało imponujące demo technologiczne The Matrix Awakens Unreal Engine 5 firmy Epic – pierwotnie wydane w celu zaprezentowania mocy PlayStation 5 i Xbox Series X w 2021 roku – działające na docelowych specyfikacjach następnej konsoli.

Mówi się, że demo zostało uruchomione przy użyciu technologii skalowania DLSS firmy Nvidia, z włączonym zaawansowanym ray tracingiem i grafiką porównywalną z konsolami Sony i Microsoftu obecnej generacji.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *