0

A co jeśli po prostu rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady, aby rozpocząć pracę nad własnym imperium naklejkowym?

W świecie Sticky Business wcielamy się w rolę młodego przedsiębiorcy, który postanowił otworzyć swój własny sklep internetowy z naklejkami, na szczęście jego działalność nie jest zarejestrowana w Polsce. Każdy dzień rozpoczynamy od otrzymywania wiadomości od klientów z zamówieniami, ale zacznijmy od samego początku…

Od Zera do Klasy Średniej

Rozgrywkę zaczynamy od nazwania naszego imperium oraz stworzenia pierwszego szablonu naklejek.
Chociaż na samym początku mamy ograniczone możliwości, z biegiem czasu i rozwojem biznesu za zarobione monety i polubienia będziemy mieli dostęp do nowych rodzajów naklejek
oraz różnorodnych dodatków, które pozwolą nam rozwijać nasz biznes.

Codziennie, po przebudzeniu, otrzymujemy wiadomości informującą nas o liczbie zamówień z danego dnia, które będą stopniowo zwiększać się w miarę rozwoju firmy, niektóre wiadomości będą miały swoją historie .

Klejąca Rozgrywka

Sticky Business to prosty symulator sprzedawcy, w którym musimy zarządzać czasem i zasobami. Oczywiście, nie jest to gra na miarę trudności np. FrostPunka, który nie wybacza błędów. Ta gra jest bardziej skierowana ku niedzielnym graczom, oferując prostą rozgrywkę. Jej założenia są proste: rozpoczynamy dzień od otrzymania zamówień na telefon. Możemy tworzyć nowe szablony naklejek lub drukować te, które stworzyliśmy wcześniej.

Następnie przechodzimy do etapu pakowania paczek. Po lewej stronie ekranu widoczne są szczegóły zamówienia danej osoby. Istnieje możliwość urozmaicenia wyglądu paczki poprzez zastosowanie kolorowego papieru, dodanie wypełniacza czy zakupienie dodatkowego słodkiego upominku, który umieścimy wewnątrz paczki. Warto zaznaczyć, że istotnym uproszczeniem jest informacja o końcu zamówin w na ten dzień, co oznacza, że do końca dnia mamy już spokój. Naszym jedynym zadaniem jest wysłanie przygotowanych paczek do klientów przed zakończeniem dnia.

Podsumowanie

Podsumowując, “Sticky Business” to prosty symulator zarządzania, skupiający się na zarzadzaniu czasem i zasobami. Gra jest dostosowana do niedzielnych graczy i oferuje prostą rozgrywkę. Prawdopodobnie wielu graczy odrzuci ją na samym początku, a resztę przyciągnie ona uroczą grafiką, stopniowym odblokowywaniem nowych rzeczy i możliwością projektowanie naklejek. Ogólnie rzecz biorąc, Sticky Business zapewnia relaksujące doświadczenie zarządzania, które może być satysfakcjonujące dla osób poszukujących mniej skomplikowanych, ale angażujących gier.

Recenzja oparta o wersję gry na PC.
Kopia gry do recenzji została podesłana przez wydawcę.

7.0

Ocena autora

Podsumowanie

Grafika
7.0
Technikalia
8.0
Gameplay
6.0
Zawartość
6.0
Muzyka i Audio
7.0
Ocena ogólna
7.0
Zalety
  • Przyjemna gra do relaksu.
  • Minimalistyczna uracza grafika.
Wady
  • Powtarzalność.
  • Brak możliwości własnoręcznego rysowania naklejek.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *