0

System walki w Dreadwolf jest mocno inspirowany ostatnimi odsłonami God of War.

Duża ilość osób była zaskoczona, gdy podczas The Game Awards 2022 nie dostaliśmy żadnego zwiastuna czy gameplayu z Dragon Age: Dreadwolf. Z pomocą jednak wychodzi jeden z użytkowników reddita, który postanowił się podzielić screenshotami i krótkim filmikiem z wersji pre-alpha Dragon Age: Dreadwolf oraz szczegółowym opisem z produkcji.

Niestety z przyczyn wiadomych nie możemy pokazać wam screenshotów, lecz łatwo można je odszukać w internecie. Za to możemy się podzielić szczegółami rozgrywki, które zostały opublikowane:

 • Walka jest całkowicie w czasie rzeczywistym i przypomina slashery. Leakerowi powiedziano, że przewodnim punktem odniesienia był God of War (2018) i to widać.
 • Gracz ma swój regularny atak combo, a następnie swoje umiejętności, jak również specjalny pasek, który generuje się, pozwalając ci wyciągnąć specjalny ruch. Koło umiejętności było porównane do tego z Final Fantasy XV w komentarzach do przecieku, ale leaker sprostował, że jest to znane koło umiejętności z poprzednich gier Dragon Age.
 • Nie zademonstrowano żadnej kontroli nad towarzyszami. Leaker myśli, że można bezpiecznie powiedzieć, że nie będziemy w stanie bezpośrednio kontrolować swoich członków drużyny w grze. To powiedziawszy, prawdopodobnie będziemy mógli powiedzieć im, aby wykonali pewne umiejętności. Ale najwyraźniej zostało to zablokowane w wersji Alpha.
 • Najbardziej natychmiastową rzeczą, którą można zauważyć jest to, że jakość animacji uległa DRASTYCZNEJ poprawie. W przypadku każdego innego tytułu AAA to pewnie nie jest aż tak wielka sprawa. Ale nigdy nie widzieliśmy tak dobrej jakości animacji w żadnej grze BioWare. Nie ma już sztywnych animacji, wszystko jest bardzo płynne i wydaje się również bardzo responsywne.
 • Zachowane zostały również skoki. Cieszcie się więc, jeśli w Dragon Age Inquisition lubiliście dużo skakać.
 • Jako, że postać była kolesiem od miecza i tarczy, mogła parować ataki wrogów i wyprowadzać kontry. Ciężko określić jej dokładne umiejętności, miała tylko dwie umiejętności wraz z specialem. Ale jeden wydaje się być w zasadzie drop kickiem, a drugi naładowanym atakiem mieczem. Leaker nie jest pewny co robił special.
 • UI jest podobne do DAI, ale to też jest Alpha i UI jest ostatnią rzeczą finalizowaną w każdej grze. Postać ma slot na klatkę piersiową, slot na hełm, slot na broń podstawową i slot na tarczę (broń drugorzędną?). Z akcesoriów: jeden slot na amulet, jeden slot na pas, i dwa sloty na pierścienie.
  Osobiście bardzo mi przypomina UI z Destiny 2 ~Dedazen
 • Włosy postaci gracza wyglądały rewelacyjnie. To znaczy, że prześwitywały przez hełm. Ale płynęły i odbijały się, gdy się poruszały. Wreszcie koniec ze sztywnymi włosami. Miejmy nadzieję, że teraz będziemy mieli więcej niż tylko dwie czarne fryzury.
 • Wrogowie byli w zasadzie tylko wariacjami darkspawnów, z wyjątkiem smoka, ale znów wydawało się, że mają moce Red Lyrium.

Poniżej prezentujemy opis 20 minutowego gameplayu opublikowanego przez leakera:

W porządku, więc teraz do tego, co jest w filmie. Jest to około 20 minut rozgrywki obejmującej jeden segment/ loch. Cała rozgrywka toczy się w fortecy Gray Warden HQ w Weisshaupt. Tak dosłownie mówi tekst lokacji. Ponownie, gra jest w wersji alfa, więc nie ma zbyt wielu szczegółów i brakuje tekstur dla wielu elementów. W zasadzie budynki i co tam jeszcze są wymodelowane i oteksturowane, ale sam skybox jest bardzo ciemny i sprawia wrażenie jakby cała forteca znajdowała się pod ziemią, choć wyraźnie tak nie jest. Podejrzewam, że skybox może zawierać jakieś gigantyczne wydarzenie na świecie, podobne do Breach, którego nie ukończyli.

Postać gracza jest elficką klasą “Rycerza” (ekran postaci w rzeczywistości mówi, że są średniopoziomowym Szarym Strażnikiem), mają miecz i tarczę. Mają też dwóch członków drużyny, innego kolesia-rycerza i krasnoludzką łotrzycę. Podejrzewam, że oba modele to placeholdery i w rzeczywistości nie będą wyglądać tak jak w finalnej wersji gry. Darkspawny atakują obecnie Weisshaupt i wszędzie są korzenie oraz wyskakujące tu i ówdzie Red Lyrium. Co dziwne, Darkspawny również najwyraźniej są przesiąknięte Red Lyrium i mają ataki Red Lyrium, a niektóre mają czerwone oczy. Celem jest walka przez Darkspawnów, aby dostać się do biblioteki, ale jak robisz to jest również wielki smok, który atakuje z góry. A smok tworzy okazjonalne zagrożenia środowiskowe i utrudnia poruszanie się. Kończy się to, gdy dotrzesz do biblioteki, zamkniesz bramy, a następnie staniesz twarzą w twarz ze smokiem. Wygląda na to, że masz wtedy spróbować zakuć smoka w łańcuchy, ale kończy się zanim gracz to zrobi. Nie ma dźwięku i chociaż są napisy, są one w większości zglitchowane i zamrożone, więc nie można powiedzieć, co ludzie mówią podczas cutscenek lub walki.

Jak widać powyżej Dragon Age: Dreadwolf jest już na zaawansowanym etapie produkcji, skoro oferuje już oskryptowane duże sekwencje z twierdzą i smokiem, mimo tego, że dużo rzeczy nadal jest w produkcji.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *