0

Sony Music Entertainment Japan, spółka zależna Aniplex, oraz developer Palworld, firma Pocketpair, ogłosiły utworzenie Palworld Entertainment, spółki joint venture, która będzie odpowiedzialna za rozwijanie zasięgu własności intelektualnej i rozszerzanie komercyjnych przedsięwzięć biznesowych, w tym globalnych działań licencyjnych i merchandisingowych związanych z marką Palworld.

Poniżej pełny komunikat od założycieli Palworld Entertainment:

Sony Music Entertainment (Japan) Inc. oraz jej spółka zależna Aniplex Inc. oraz Pocketpair, Inc utworzyły spółkę joint venture Palworld Entertainment Inc. w celu rozszerzenia i rozwoju nowych przedsięwzięć związanych z hitową grą Palworld. Informacja ta została ogłoszona dzisiaj we wspólnym komunikacie wszystkich trzech firm.

Palworld, wieloosobowa gra survivalowa z otwartym światem, stworzona, wyprodukowana i opublikowana przez japońskiego developera Pocketpair, stała się hitem 2024 roku, kiedy łączna liczba graczy przekroczyła 25 milionów po zaledwie miesiącu od premiery.

Gra Palworld, dostępna obecnie na PC, Xbox Series X/S, Xbox One i za pośrednictwem Xbox Game Pass, płynnie integruje elementy walki, łapania potworów, treningu i budowania bazy. Gracze mogą korzystać z szerokiej gamy broni, od klasycznych łuków i włóczni po nowoczesne karabiny szturmowe i wyrzutnie rakiet. Rozgrywka polega na lokalizowaniu i chwytaniu Pals, którzy oprócz pomagania graczom w budowie i rozbudowie ich baz, mogą stać się potężnymi sojusznikami w walce.

Spółka joint venture będzie odpowiedzialna za rozwijanie zasięgu własności intelektualnej i rozszerzanie komercyjnych przedsięwzięć biznesowych, w tym globalnych działań licencyjnych i merchandisingowych związanych z Palworld, poza interaktywną grą.

Wysiłki joint venture rozpoczną się od opracowania ekskluzywnych towarów opartych na grze – które zadebiutują i będą sprzedawane na stoisku Pocketpair podczas Bilibili World 2024 (od piątku 12 lipca 2024 r. w Szanghaju w Chinach) i będą dostępne w przedsprzedaży w Aniplex i jego spółkach zależnych, Aniplex of America i Aniplex Shanghai, witrynach e-commerce z bardziej szczegółowymi informacjami w późniejszym terminie.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *