0

Historia studia Hoyoverse (miHoYo) to coś niecodziennego w branży gier wideo. Rzadko kiedy małe studio założone przez studentów osiąga sukces po 6 latach, a gigantyczny sukces globalny już po 9 latach. Dzisiaj Hoyoverse jest jednym z największych developerów gier na świecie i liczy sobie ponad 5000 pracowników na całym świecie. Mimo krótkiego stażu na rynku, ich gry mocno odcisnęły swoje piętno na obecnej popkulturze, głównie za sprawą muzyki ich oddziału HOYO-MiX. Dzisiaj pod lupę weźmiemy grę, która zapisała ich sukces na skali światowej, a dokładniej Honkai Impact 3rd.

Seria Honkai jest dosyć specyficzną serią gier, której każda odsłona jest przedstawicielem innego gatunku. Pierwszy przedstawiciel serii “Houkai Gakuen“, znany również jako “Zombiegal Kawaii” był grą 2D, a dokładniej side-scrolling shooterem, druga gra “Houkai Gakuen 2″ lub “Guns GirlZ” używa części mechanik z poprzednika, lecz bardziej próbuje utworzyć główny motyw dla marki “Honkai”. Punktem zwrotnym dla marki jest premiera “Honkai Impact 3rd”, trzeciej odsłony serii, która całkowicie zmieniła kierunek marki. HI3rd jest pierwszą grą 3D od Hoyoverse, będąc jednocześnie slasherem z elementami RPG, a nie shooterem jak poprzednie gry z serii.

W grze wcielamy się rolę Kiany Kaslany, która należy do grupy “Valkyrii” pod dowództwem organizacji Schicksal. Kiana żyje na alternatywnej ziemi, która od stuleci jest pod ciągłym atakiem Honkai.
Honkai jest międzywymiarowym wirusem, którego celem jest zniszczenie ludzkości, bez względu na cenę.
Kiana i reszta Valkyrii ma podwyższoną odporność na zakażenie się wirusem, dlatego ich celem jest walka z Honkai. W chwili obecnej, główna część historii liczy sobie 42 rozdziały i jest w pełni ukończona. Oprócz głównej historii mamy do dyspozycji poboczne historie takie jak “Elysian Realm”, “A Post-Honkai Odyssey” czy mangi osadzone wewnątrz uniwersum.

Ścieżka dźwiękowa do Honkai Impact 3rd jest w pełni stworzona przez zespół wewnętrznych kompozytorów w wcześniej wspomnianym HOYO-MiX. Do głównego zespołu muzycznego HI3rd należą między innymi Cai Jinhan, Chen Yonghui, Cui Wei, Gong Qi, Jiang Peng, Li Jinghao, Lin Yifan, Wen Chi oraz Zheng Yuije. Kompozytorzy oczywiście współpracowali przy utworach z ogromną liczbą różnych wokalistów, którzy wzorowo odgrywali swoje role przy poszczególnych utworach. Honkai Impact 3rd głównie słynie z muzyki mocno emocjonalnej z domieszką muzyki elektronicznej, popu czy nawet rocka. Podczas ważnych momentów historii HI3rd to muzyka gra pierwsze skrzypce i wynosi jej odbiór na całkowicie wyższy poziom. Każdy z utworów jest idealnie napisany, tak aby mógł konkretnie dostarczać ton danej sytuacji i żebyśmy mogli go odpowiednio odebrać.

Muzyka w Honkai Impact 3rd przedstawia, że nie jest tylko dodatkiem do gry, a jest jedną z najważniejszych części całego doświadczenia. Bez niej miliony graczy nie odebrałyby tak dobrze tego tytułu, a Hoyoverse nie stałoby się takim gigantem na rynku światowym. Wszystko co słyszymy w HI3rd jest na swoim odpowiednim miejscu i tylko podkreślają jak dobra historia jest jeszcze lepsza z świetną muzyką. Patrząc na to, jak Honkai Impact 3rd wyniósł Hoyoverse na rynek światowy i jak często odtwarzane są, niektóre utwory z gry na serwisach streamingowych (Befall ma na ten moment ponad 60 milionów odtworzeń) bez problemu możemy uznać ten soundtrack za legendarny.

To nie mi się oczy pocą to wam… kogo ja oszukuję…

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *