0

Ogłoszenie strategii wydania gier na wielu platformach ma nastąpić podobno w lutym.

Według doniesień The Verge i XboxEra, Microsoft planuje wydać kilka głośnych tytułów na wyłączność Xbox i PC na platformach innych niż Xbox.

The Verge, powołując się na źródła zaznajomione z planami Microsoftu, donosi, że Microsoft rozpoczął nową inicjatywę multiplatformową, rozważając, które tytuły pozostaną na wyłączność, a które pojawią się w przyszłości na PlayStation 5 lub Switch. XboxEra, powołując się na źródła, które poprosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ nie zostały upoważnione do mówienia o planach Microsoftu, twierdzi, że publiczne ogłoszenie tej strategii spodziewane jest w lutym.

Według raportu The Verge, niedawno zapowiedziana gra Indiana Jones and the Great Circle ukaże się na Xbox Series i PC w grudniu, a jej premiera na PlayStation 5 jest rozważana “kilka miesięcy później”. Chociaż dokładny czas i dostępność platformy mogą ulec zmianie, ponieważ to nowe podejście do wielu platform nie zostało jeszcze sfinalizowane.

The Verge donosi również, że zapowiedź Hi-Fi RUSH na platformy inne niż Xbox spodziewana jest w nadchodzących tygodniach, po niedawno wykopanych dowodach wskazujących na wydanie PlayStation 5 i Switch. XboxEra dodaje, że premiera spodziewana jest w pierwszym kwartale 2024 roku.

XboxEra donosi również, że Microsoft planuje wydać Starfield na PlayStation 5 po wydaniu zapowiedzianego już rozszerzenia “Shattered Space”, które ma się ukazać w 2024 roku.

Witryna dodaje, że Microsoft poczynił dodatkowe inwestycje w zestawy deweloperskie PlayStation 5, aby wesprzeć bieżące wysiłki produkcyjne.

Według doniesień, kierownictwo Microsoftu debatowało nad zaletami i wadami wydania wcześniej ekskluzywnego oprogramowania na inne platformy, ale odzyskanie potencjalnych pieniędzy “pozostawionych na stole” przez nie zrobienie tego ostatecznie wygrało, twierdzi strona internetowa.

Na początku stycznia pojawił się również raport Game File o Sea of Thieves na PlayStation 5, a dziennikarz Stephen Totilo dodał niedawno, że ma ogólne pojęcie o planowanym wydaniu wersji na PlayStation 5. “Nie publikowałbym tego, gdybym nie był tego pewien” – powiedział Totilo.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *