0

Resolution Games ogłosiło swoją współpracę z Hasbro i Wizards of the Coast.

Resolution Games, twórcy wielokrotnie nagradzanej cyfrowej gry przygodowej fantasy Demeo, ogłosili dziś współpracę z Hasbro, spółką zależną Wizards of the Coast, wiodącej firmy zajmującej się zabawkami i grami, w celu stworzenia pierwszej na świecie gry wideo w wirtualnej rzeczywistości osadzonej w uniwersum DUNGEONS & DRAGONS.

Założyciel i dyrektor generalny Resolution Games, Tommy Palm, twierdzi, że tworzenie gry D&D VR jest naturalnym kolejnym krokiem dla studia:

“Jak każdy, kto grał w Demeo, może się domyślić, jesteśmy ogromnymi fanami gier fabularnych. Mają one niezrównaną moc łączenia ludzi w celu tworzenia wspólnych doświadczeń i jest to coś, co staraliśmy się uchwycić w prawie każdej wersji w naszej bibliotece. DUNGEONS & DRAGONS oferuje jeden z najbogatszych światów fantasy, jakie kiedykolwiek stworzono, a z każdym nowym podręcznikiem i przygodą świat ten tylko się powiększa. Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni możliwością pracy z tak niesamowitym IP i nie możemy się doczekać, aby podzielić się pierwszymi szczegółami tego nowego projektu w przyszłości”.

“Resolution Games doskonale rozumie, jak zjednoczyć graczy i uchwycić zabawę z gier stołowych na platformach cyfrowych w przystępny sposób” – powiedział Eugene Evans, SVP Digital Strategy and Licensing w Wizards of the Coast i Hasbro. “Są idealnym partnerem, aby ożywić nową grę wideo DUNGEONS & DRAGONS w VR i nie tylko. Dungeons & Dragons i nasze inne światowej klasy marki gier nadal przyciągają niesamowitych partnerów, ponieważ realizujemy naszą strategię rozwoju naszego portfolio gier cyfrowych poprzez licencjonowanie i rozwój wewnętrzny”.

Demeo od Resolution Games przyciągnęło uwagę całego świata TTRPG dzięki przystępnemu połączeniu eksploracji lochów i taktyki turowej z przyjaciółmi – co, jak ujawnia Palm, było mocno zainspirowane miłością zespołu do DUNGEONS & DRAGONS. Zarówno Demeo, jak i druga gra z serii, Demeo Battles, są dostępne na PC i VR. Demeo jest również dostępne na PlayStation 5 i PlayStation VR2.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *