0

Wyciekły nowe dokumenty, które przedstawiają masę nowego nieogłoszonego sprzętu.

Microsoft planuje odświeżyć swoją konsolę Xbox Series X w 2024 roku, wprowadzając zupełnie nowy wygląd i funkcje. Niezapowiedziane odświeżenie konsoli o nazwie kodowej Brooklin zostało przypadkowo ujawnione w nowych dokumentach FTC przeciwko Microsoftowi w tym tygodniu.

Nowa konsola Xbox Series X wygląda na znacznie bardziej okrągłą niż obecna konsola i będzie dostarczana bez napędu dysków. Wewnętrzne poufne dokumenty Microsoftu ujawniają, że ma 2 TB pamięci masowej (w porównaniu z 1 TB obecnie), przedni port USB-C z zasilaniem i “zupełnie nowy, bardziej immersyjny kontroler”.

Nowy kontroler, o nazwie kodowej Sebile, ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku i będzie zawierał akcelerometr do obsługi żyroskopu. Ma dwukolorową kolorystykę i będzie obsługiwał bezpośrednie połączenie z chmurą, Bluetooth 5.2 i prawdopodobnie zaktualizowane połączenie “Xbox Wireless 2”. Microsoft wymienia również “precyzyjne haptyczne sprzężenie zwrotne” i “haptyczne VCA podwójne jako głośniki” jako specyfikacje kontrolera. Kontroler będzie również wyposażony w cichsze przyciski i drążki, ładowalny i wymienny akumulator, modułowe drążki i będzie można go podnieść, aby go wybudzić.

Wewnątrz nowej konstrukcji Xbox Series X Microsoft dodaje również obsługę Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, a firma zmniejsza istniejącą matrycę do 6 nm “w celu poprawy wydajności”. Moc zasilacza zostanie zmniejszona o 15 procent, zgodnie z dokumentem Microsoftu. Microsoft celuje w tę samą cenę premiery Xbox Series X, która wynosi 499 USD.

Microsoft wymienia roadmap dla nowej konsoli Xbox Series X i kontrolera, wraz z odświeżoną konsolą Xbox Series S z 1 TB pamięci. Microsoft właśnie wprowadził na rynek odświeżoną konsolę Xbox Series S w kolorze czarnym, ale w 2024 roku może pojawić się kolejne odświeżenie z obsługą Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. Będzie również zawierać ten nowy kontroler Xbox.

Personalizacja konsoli za pośrednictwem programu Xbox Design Lab Microsoftu została również wymieniona na liście celów, które firma chce osiągnąć do 2030 roku, choć powinniśmy zauważyć, że zgodnie z wyciekłymi dokumentami, nie jest to jeszcze w pełni sfinansowane. W tej samej sekcji omówiono nowy kontroler Elite, który prawdopodobnie zawierałby te same aktualizacje, co odświeżenie głównego kontrolera.

Microsoft wstępnie planuje wprowadzić na rynek nową konsolę Xbox Series S we wrześniu przyszłego roku, a Xbox Series X w listopadzie.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *