0

Formula Retro Racing – World Tour sprawuje mocny powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu.

Pamiętacie takie serie gier jak Virtua Racing czy Stunt Race FX? Jeżeli tak to jesteście w idealnym miejscu.
Formula Retro Racing – World Tour to zdecydowanie duchowy spadkobierca powyższych gier w nowoczesnym wydaniu z niezłą ilością zawartości i fajnym systemem zniszczeń pojazdów nawet w takiej oprawie graficznej jaką oferuje ten tytuł. World Tour jest drugą odsłoną serii Formula Retro Racing i został całkiem ciepło przyjęty względem poprzednika. Gra oferuje 4 główne tryby oraz 18 różnych torów osadzonych w całkowicie innych częściach świata. Jak jednak gra sprawuje się w praktyce?

Podróż dookoła świata

Formula Retro Racing – World Tour to arcade’owa gra wyścigowa czerpiąca mocno z ścigałek lat 90 z konsol Nintendo oraz SEGI. Ścigamy się na ciasnych długich torach z dużą liczbą przeciwników na trasie i próbujemy za wszelką cenę wygrać. Do wyboru mamy 4 tryby rozgrywki: Arcade, czyli zwykły wyścig z przeciwnikami. Grand Prix, czyli turniej, gdzie zbieramy punkty na ciągu różnych tras. Eliminator, gdzie jeździmy okrążenia razem z punktami kontrolnymi, w których zdobywamy czas przytrzymujący nas przy życiu, jeżeli czas spadnie do zera to odpadamy. Ostatnim trybem jest Free Practice, gdzie możemy do woli przetestować trasy z mocno obniżonym systemem zniszczeń pojazdu. Mówiąc o systemie zniszczeń to jest on dosyć kluczowy w tej grze. Jeżeli tylko zderzymy się z ścianą czy przeciwnikiem zwiększy to nasz pasek obrażeń, jak można się domyśleć, jeżeli pasek dojdzie do końca to nasz pojazd zostaje zniszczony i tracimy szansę na wygraną. Gra wynagradza perfekcyjną jazdę, więc miejcie to na uwadze.
FRR: World Tour może być też grane w headsecie VR. Tryb VR oferuje tylko head tracking, lecz i tak jest wykonany całkiem nieźle. Menu jest przedstawione w formie ekranu na automacie w salonie gier, lecz w wyścigu możemy widzieć wszystko z widoku kokpitu pojazdu lub po prostu zza pojazdu z przyklejonym HUDem do ekranu. Fajna sprawa.

Podsumowanie

Formula Retro Racing – World Tour jest fajną ścigałką czerpiącą z klimatu dawnych lat. Bardzo szkoda, że gra nie posiada trybu online, lecz w ramach pocieszenia można w nią zagrać lokalnie w trybie splitscreen dla 4 osób i posiada też tabele wyników, gdzie możemy porównać nasze czasy z innymi osobami z globu.
W momencie pisania tego artykułu gra jest na przecenie, więc polecam każdemu sprawdzić na własnej skórze.

Formula Retro Racing – World Tour jest dostępne na PC, Xbox, Playstation 4 i 5 i Nintendo Switch.
Kopia gry do pierwszych wrażeń została podesłana przez wydawcę.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *