0

Wielkie zmiany są przeprowadzane aktualnie w Crystal Dynamics.

Marvel’s Avengers nigdy nie miało szczególnie łatwego okresu w prasie. Nieudana licencjonowana gra od developera Tomb Raidera, firmy Crystal Dynamics, od czasu premiery we wrześniu 2020 roku doczekała się nagłówków w stylu “Marvel’s Avengers nie ma roadmapy na przyszłość” czy “Nowa aktualizacja do Avengers leakuje adresy IP graczy“.

Według źródeł znanego leakera Millera Rossa w Crystal Dynamics, ogłoszenie o zaprzestaniu rozwoju Avengers może nastąpić już w przyszłym tygodniu. Ich strategia wyjścia obejmuje szereg zmian w różnych systemach gry, a mianowicie usunięcie sztucznego time gatingu i przebudowę dostępnych mikrotransakcji kosmetycznych.

Powiedziano mu również, że gra pozostanie dostępna w sprzedaży cyfrowej co najmniej do września i że podejmowane są wysiłki, aby utrzymać grę grywalną dla obecnych właścicieli tak długo, jak to możliwe.

Poza tymi zmianami i wszelkimi późniejszymi poprawkami błędów, ostatnią regularnie planowaną aktualizacją jest ulepszenie przemieszczania się graczy.

Źródła donoszą, że powinno to sprawić, że mobilność całego rosteru będzie zgodna z najnowszym dodatkiem, rozwiązując długotrwałe skargi, że bohaterowie tacy jak Kapitan Ameryka i Hulk czują się ociężali w porównaniu do innych grywalnych postaci.

Content, którego nigdy nie zobaczymy

Marvel’s Avengers miało wiele zawartości w różnych fazach rozwoju, które ostatecznie nie zostaną wydane.

Wśród nich znalazł się “Patrol Mode”, tryb swobodnego poruszania się po największej mapie gry, w którym gracze przyjmowaliby “Boss Bounties”, aby zmierzyć się z antagonistami gry w unikalnych spotkaniach, wśród innych mniejszych celów.

Ta aktualizacja miałaby nadejść wraz z funkcją “join-in-progress”, pozwalającą graczom na wchodzenie i wychodzenie z zespołów bez przerywania rozgrywki, której prototyp był podobno testowany zeszłego lata.

W planach było również starcie ze słynnym złoczyńcą Marvela – Ultronem, którego prace sięgają już wczesnych etapów rozwoju gry, gdzie był on głównym antagonistą narracji.

W tej walce z bossem przyjazny robot NPC Roy zostanie opętany przez czującą, skorumpowaną SI, a gracze będą musieli ustawić nadajniki, aby wydobyć i uwięzić obcą świadomość.

W planach było również kilka postaci, w tym She-Hulk i Captain Marvel. Te 2 były częścią wcześniejszego wewnętrznego harmonogramu wydawania zawartości, który został zaktualizowany pod kierownictwem Briana Waggonera, który opuścił studio, aby włączyć bohaterów takich jak Jane Foster, Shuri i Ironheart, co mogło być osiągnięte przy niższym budżecie poprzez ponowne wykorzystanie istniejących aktywów.

Inne projekty w Crystal Dynamics

Według Millera, nowa gra z serii Tomb Raider w kolaboracji z Amazon Games jest rozwijana w bardzo szybkim i dobrym tempie i zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Oprócz tego inny zespół w CD pomaga przy reboocie Perfect Dark od The Initiative i Xbox Game Studios. Perfect Dark zaliczyło kilka przeszkód po drodze, ale na ten moment prace następują w dobrym tempie.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *