0

Symulator Indiany Jonesa cały czas się rozwija.

W tym miesiącu Phantom Abyss od Team WIBY i Devolver Digital otrzymał duży złożony update i właśnie dzięki uprzejmości Devolver Digital miałem okazję sprawdzić co nowa duża aktualizacja ma do za oferowania, a jest tego sporo. Phantom Abyss poprzednio miałem okazję zobaczyć na różnych prezentacjach czy transmisjach na Twitchu i prezentował się dosyć interesująco. Rogue-like połączony z symulatorem Indiany Jonesa i asynchronicznym multiplayerem brzmi bardzo unikalnie i interesująco, ale czy rzeczywiście tak jest?

Nowa aktualizacja do Phantom Abyss oferuje teraz zróżnicowany zestaw trybów rozgrywki.
Teraz mamy do dyspozycji tryb klasyczny, przygodowy, a także “Daily Temple”, który się resetuje co 24 godziny i oferuje tablicę wyników wszystkich graczy, którzy spróbują przejść świątynię danego dnia.
Sam gameplay gry opiera się o tym, że biegamy po losowo generowanych świątyniach i zbieramy różnego rodzaju skarby, aż na samym końcu świątyni mamy do zabrania wartościową relikwię i jak wiadomo gra jest mocno inspirowana Indianą Jonesem, więc po zabraniu relikwii musimy oczywiście z nią uciec. W nowym Adventure Update został wprowadzony “postęp fabuły”, więc po zbieraniu relikwii umieszczamy je w głównej świątyni w celu uwolnienia Alteca, czyli boga otchłani.

Jeśli kiedykolwiek chcieliście poczuć się jak Indiana Jones z biczem, Phantom Abyss jest grą dla was. Uczucie, że skaczemy tylko po to, by w ostatniej sekundzie chwycić się swoim biczem, jest naprawdę fajnie rozwiązane. Unikanie pułapek za pomocą ostrożnych kroków i sprytnych manewrów sprawia, że czujemy się jak prawdziwy poszukiwacz przygód. Zjawy nieudanych podejść innych graczy, którzy byli przed nami, mogą sugerować gdzie znajdują się ukryte skarby, gdy biegają po świątyni. Podążanie za duchami tych poszukiwaczy przygód może doprowadzić Cię do zdobycia kolejnych skarbów lub do przedwczesnej śmierci u ich boku.

Podsumowując, Phantom Abyss bardzo dobrze sobie radzi w trakcie programu Early Access i twórcy stale rozwijają dalsza rozgrywkę. Teraz po premierze Adventure Update gracze mają do sprawdzenia dużo więcej zawartości niż wcześniej. Ostatnia aktualizacja jest ostatnią pulą zawartości przed premierą gry, która ma nastąpić jeszcze w tym roku, więc jeżeli chcecie pozyskać Phantom Abyss po obniżonej cenie to nadal macie okazję, bo po premierze cena gry prawdopodobnie podskoczy do góry.

Pierwsze wrażenia w oparciu o wersję gry na platformie PC (Steam)
Kopię gry do pierwszych wrażeń podesłał wydawca.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *