0

Chiński wydawca gier i firma internetowa NetEase zgodziła się na przejęcie Quantic Dream, twórcy gier narracyjnych takich jak Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls i Heavy Rain.

Cena zakupu nie została ujawniona. Transakcja jest kontynuacją mniejszościowej inwestycji, którą NetEase dokonało w Quantic Dream w 2019 roku.

NetEase Games, oddział NetEase Inc, przejął paryską firmę Quantic Dream, jednego z wybitnych niezależnych twórców gier wideo. Specjalizuje się w tworzeniu gier, w których musisz dokonać właściwych wyborów pod ciężką dramatyczną i emocjonalną presją – lub stracić swoich bliskich.

Quantic Dream, kierowane przez Davida Cage’a i Guillaume’a de Fondaumière, stanie się pierwszym studiem NetEase Games w Europie, stanowiąc ważny krok w realizacji wizji NetEase, która zmierza w kierunku globalnej i wysokiej klasy. W Quantic Dream pracuje ponad 250 osób.

Quantic Dream będzie nadal działać niezależnie, skupiając się na tworzeniu i publikowaniu swoich gier wideo na wszystkich platformach, a także wspieraniu i publikowaniu tytułów opracowanych przez strony trzecie, jednocześnie wykorzystując znaczące możliwości NetEase w zakresie tworzenia gier.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *