0

Nintendo w dzisiejszym komunikacie prasowym poinformowało o wykupie firmy.

Nintendo zawarło umowę z Embracer Group w celu nabycia 100 procent pozostających w obrocie akcji producenta gier Shiver Entertainment z siedzibą w Miami, ogłosiła firma.

“Shiver to firma zajmująca się tworzeniem gier wideo, która opracowuje oprogramowanie na wiele platform, w tym Nintendo Switch” – czytamy w komunikacie prasowym. “Od momentu założenia w 2012 roku, Shiver współpracuje z wydawcami i developerami poprzez zlecenia na rozwój dużych tytułów, a ostatnio pracował nad portowaniem i rozwojem takich tytułów jak Hogwarts Legacy i Mortal Kombat 1”.

“Nintendo przejmie 100 procent pozostających w obrocie akcji Shiver i uczyni z niej spółkę zależną. Przyjmując doświadczony i utalentowany zespół programistów Shiver, Nintendo zamierza zabezpieczyć zasoby wysokiego poziomu do portowania i rozwijania tytułów oprogramowania. W przyszłości, nawet po tym, jak Shiver stanie się częścią grupy Nintendo, jego działalność pozostanie niezmieniona, kontynuując zlecenia portowania i tworzenia oprogramowania na wiele platform, w tym Nintendo Switch”.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *