0

Marki Disneya od teraz będą brały duży, aktywny udział w rozwoju Fortnite oraz Epic Games stworzy nowe doświadczenie związane z markami Disneya.

The Walt Disney Company i Epic Games będą współpracować nad zupełnie nowym uniwersum gier i rozrywki, które jeszcze bardziej rozszerzy zasięg ukochanych historii i doświadczeń Disneya. Disney zainwestuje również 1,5 miliarda dolarów w nabycie udziałów w Epic Games wraz z wieloletnim projektem.

Oprócz bycia światowej klasy doświadczeniem w grach i współpracy z Fortnite, nowe trwałe uniwersum będzie oferować konsumentom wiele możliwości grania, oglądania, robienia zakupów i angażowania się w treści, postacie i historie z Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Avatara i nie tylko. Gracze, gracze i fani będą mogli tworzyć własne historie i doświadczenia, wyrażać swój fandom w charakterystyczny dla Disneya sposób i dzielić się treściami w sposób, który kochają. Wszystko to będzie napędzane przez silnik Unreal Engine.

“Nasza nowa, ekscytująca współpraca z Epic Games połączy ukochane marki i franczyzy Disneya z niezwykle popularnym Fortnite w nowym, transformacyjnym uniwersum gier i rozrywki” – powiedział Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company. “Oznacza to największe w historii wejście Disneya do świata gier i oferuje znaczące możliwości rozwoju i ekspansji. Nie możemy się doczekać, aż fani będą mogli doświadczyć historii i światów Disneya, które kochają, na nowe, przełomowe sposoby”.

“Disney był jedną z pierwszych firm, które uwierzyły w potencjał połączenia swoich światów z naszymi w Fortnite i używają Unreal Engine w całym swoim portfolio” – powiedział Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games. “Teraz współpracujemy nad czymś zupełnie nowym, aby zbudować trwały, otwarty i interoperacyjny ekosystem, który połączy społeczności Disneya i Fortnite”.

“Umożliwi nam to zebranie naszej niesamowitej kolekcji historii i doświadczeń z całej firmy dla szerokiego grona odbiorców w sposób, o którym wcześniej tylko marzyliśmy” – powiedział Josh D’Amaro, prezes Disney Experiences. “Wiodąca w branży technologia Epic Games i otwarty ekosystem Fortnite pomogą nam dotrzeć do konsumentów tam, gdzie się znajdują, aby mogli angażować się w Disneya w sposób, który jest dla nich najbardziej odpowiedni”.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *