0

Czerwiec jest miesiącem, który przynosi ogromną radość i możliwości relaksu dla wielu z nas. Niezależnie od tego, czy właśnie rozpoczynasz wakacje, czy też planujesz urlop i nie masz jeszcze konkretnych planów na to lato, teraz nadarza się znakomita okazja, aby skorzystać z zaproszenia od studia Big Blue Bubble na malowniczą wyspę, która, jest zamieszkiwana przez niezwykle urocze, szczeniaczki.

Tamagotchi

W grze wcielamy się w rolę psiego opiekuna, który zamieszkuje malowniczą wyspę w kształcie psiej łapki. Na początku naszej przygody mamy możliwość zaopiekowania się jednym psiakiem, którego na potrzeby tej recenzji nazwałem Azor. Gra nawiązuje do nostalgicznych czasów dzieciństwa, kiedy popularne były tamagotchi. Głównym celem rozgrywki jest zapewnienie odpowiedniej opieki naszym czworonożnym podopiecznym. Nasze główne obowiązki to regularne wyprowadzanie psiaków na spacery, odpowiednie karmienie, dbanie o higienę oraz zapewnienie im czasu na zabawę. Samych czynności jest dość mało pomimo możliwości rozbudowanie wyspy Od spa dla szczeniąt i szkół dla szczeniąt po parki frisbee i sklepy z akcesoriami i nie są zbytnio rozbudowane i ciekawe, poza spacerami lecz są nudne i wymuszają QTE i mini gry do pewnych czynności, takich jak przeskoczenie barierki.

Człowiek w czerni

Gra Little Friends: Puppy Island przyniosła mi nostalgiczną podróż nie tylko do czasów tamagotchi, ale również do PlayStation 2. Niestety, nie mogę powiedzieć, że to wspomnienie jest pozytywne, ponieważ oprawa wizualna i atmosfera gry pozostawiają wiele do życzenia. Lokacje wydają się puste i pozbawione życia, brakuje im szczegółów i ciekawych elementów, mimo obietnicy aż ośmiu różnych miejsc do odwiedzenia. Ale o szczegółach liczbowych powiem nieco później. Oczywiście, można argumentować, że głównym celem gry jest opieka nad szczeniakami, ale to nie usprawiedliwia słabej jakości grafiki.
Przez całą grę czułem się jak jedna z postaci z serialu “Zagubieni” – wciąż samotny i opuszczony, jedynie z towarzystwem szczeniaków. Czasami jedyną osobą, która przypominała mi o moim istnieniu, była osoba wysyłająca nam wiadomości SMS.

4, 8, 15, 16, 23 i 42

W opisie gry możemy znaleźć takie informacje jak 8 różnych lokalizacji, 9 wyjątkowych ras szczeniąt w ponad 140 odmianach, a co najważniejsze, 350 kolorowych strojów i akcesoriów do wyboru. Brzmi imponująco na papierze, ale moim zdaniem taka ilość strojów czy odmian mogłaby zostać zredukowana, a budżet spożytkowany na dodatkowe elementy świata.

Posumowanie

Little Friends: Puppy Island utrzymuje poziom gier z PlayStation 2, ale jeśli graliście w tytuły z otwartym światem i dużą ilością treści, to ta gra może was znudzić. Moim zdaniem jest skierowana głównie do młodszego odbiorcy, który będzie bardziej zainteresowany opieką nad psiakami i chce udowodnić swoje umiejętności rodzicom. Gra również nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Przez cały czas gry irytowało mnie to, że nie mogłem użyć dotykowego ekranu Nintendo Switch do głaskania pieska, a musiałem korzystać z pada.

4.0

Ocena autora

Podsumowanie

Grafika i Technikalia
3.0
Gameplay
5.0
Zawartość
4.0
Muzyka i Audio
3.0
Ocena ogólna
4.0
Zalety
  • Pieski.
  • Genialne Tamagotchi dla najmłodszych.
Wady
  • Grafika jak za czasów PlayStation 2.
  • Mało ciekawej zawartości.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *