0

Boomer Shooter + Vampire Survivors = Impaler


Impaler pierwszy raz zobaczyłem podczas Realms Deep 2022 i prezentował się interesująco. Zadaniem gracza w grze jest walka na arenie, która ciągle zmienia swój układ i pokonywanie coraz większej ilości przeciwników. Oprócz standardowych broni, które możemy doświadczyć w boomer shooterach, czyli wyrzutni rakiet, shotguna czy karabinu mamy jeszcze do dyspozycji umiejętność tworzenia kolców, którymi możemy nabijać przeciwników i jednocześnie generując przedmioty do odnowienia punktów zdrowia. Czy powyższe rzeczy są jednak wystarczające, aby stworzyć angażującą rozgrywkę?


Znacie grę Vampire Survivors? Trochę głupie pytanie, bo kto nie zna? Impaler dał mi mocny vibe właśnie Vampire Survivors z kilkoma mniejszymi i większymi zmianami. W Impaler walczymy z dużymi ilościami przeciwników, lecz są oni wypuszczani w formie fal, dzięki temu mamy więcej miejsca na manewry. Z przeciwników pozyskujemy monety, za które co każdą falę możemy wykupić dodatkowe ulepszenia takie jak, więcej zdrowia, ulepszenia do naszych kolców czy aktualnie używanej broni. Na mapie generują się także złote dzbanki, które musimy przepchać w odpowiednie miejsce, aby dzbanek się zniszczył i dał nam dużą ilość monet do ulepszeń. Impaler oczywiście jako, że jest boomer shooterem to logiczną rzeczą jest to, że mamy dostęp do masy sposobów movement’owych z FPSów lat 90, czyli rocket jumpy, bunny hop, strafe jumpy itd.


Impaler ma do zaoferowania 7 różnych broni, które każde trzeba odblokować w inny sposób. Jedne wymagają łatwych rzeczy takich jak zabicie określonej liczby przeciwników, a inne na przykład to zrobienie konkretnych czynności jak na przykład zabicie określonej liczby przeciwników za pomocą generujących się na mapie wybuchających beczek. Oprócz zestawu broni mamy także do odblokowania 40 różnych ulepszeń, które zyskujemy podczas naszej rozgrywki. Impaler oferuje także umiejętność spowolnienia czasu, która się ładuje gdy pokonujemy wrogów podczas rozgrywki. Spowolnienie czasu potrafi się przydać jak na mapie jest spora ilość przeciwników, bo mamy wtedy większe pole kalibru.

Impaler jest mocno uzależniający. Z każdym kolejnym podejściem chce się grać więcej i więcej i za taką cenę zdecydowanie warto poddać się takiemu uzależnieniu. Impaler zapremieruje 6 grudnia na Steam w cenie 13,49 zł.

Pierwsze wrażenia oparte na wersji gry na PC (Steam)
Kopię do pierwszych wrażeń podesłał wydawca.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *