0

Podczas BlizzConu 2023 Blizzard ogłasza kolejne trzy rozszerzenia do World of Warcraft, pierwsze rozszerzenie do Diablo IV, nowego bohatera Overwatch i nie tylko!

W kalifornijskim Anaheim rozpoczął się BlizzCon 2023, słynne wydarzenie branżowe, podczas którego Blizzard Entertainment po raz pierwszy od czterech lat na żywo spotka się ze społecznościami swoich gier.

Prezes Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, otworzył poranny pokaz, wyrażając uznanie dla milionów graczy studia na całym świecie. „W BlizzConie nie chodzi tylko o nowości od Blizzarda – chodzi o was wszystkich. To gracze są sensem wszystkiego, co robimy, dlatego najważniejsze dla nas jest wpieranie tych niesamowitych społeczności” – powiedział. „Nas wszystkich – graczy, deweloperów i fanów – łączy miłość do gier”.

Następnie na scenie pojawili się z ogłoszeniami deweloperzy wszystkich najważniejszych tytułów studia. Oto niektóre z nowości, w załączniku znajdują się zaś oficjalne komunikaty związane z każdym tytułem, zawierające bardziej szczegółowe informacje:

 • Rozpoczął się nowy, odważny rozdział w prawie 30-letniej historii uniwersum Warcraft. Na graczy czekają nowe historie i doświadczenia w wielu grach osadzonych w legendarnym świecie Azeroth.
  • World of Warcraft: The War Within to pierwsza część The Worldsoul Saga, ambitnego przedsięwzięcia twórczego w uniwersum Warcraft. W rozszerzeniu, którego premierę zaplanowano na 2024 rok, gracze udadzą się na nowy kontynent Khaz Algar. Tymczasem pod powierzchnią planety rośnie w siłę pradawna cywilizacja.
   • Wizja The Worldsoul Saga została ogłoszona ze sceny widzom na całym świecie, wraz z dwoma rozszerzeniami po The War Within – World of Warcraft: Midnight i World of Warcraft: The Last Titan.
 • Warcraft Rumble, pierwsza gra ze świata Warcrafta zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, jest już dostępna na iOS i Androida! Warcraft Rumble to pełna akcji gra strategiczna, w której gracze tworzą armie z ulubionych postaci z uniwersum Warcraft i toczą wymagające taktycznego myślenia bitwy. Na graczy czeka ponad 70 wyjątkowych misji, a także cotygodniowe i comiesięczne wyzwania w formie wieloczęściowych lochów, gier PvP i nie tylko. Warcraft Rumble to autentycznie Warcraftowa gra stworzona przez zespół o głębokich korzeniach w tym uniwersum.
 • World of Warcraft Classic zaprasza graczy do powrotu do Azeroth i rozpoczęcia nowej podróży – tym razem w nieco innej formie! W Season of Discovery gracze rozpoczną nową przygodę, w której eksploracja i eksperymentowanie będą kluczem do odblokowania nowych umiejętności postaci. Następnie, w 2024 roku, gracze Classic będą świadkami (ponownego) rozpadu świata w World of Warcraft: Cataclysm Classic! Trzecie rozszerzenie do World of Warcraft od Blizzard Entertainment, które pierwotnie ukazało się w grudniu 2010 roku, powraca z szybszym tempem pojawiania się zawartości, ulepszeniami w zdobywaniu poziomów, rozszerzonym interfejsem Kolekcji, nowym poziomem trudności dla Dungeon Group Finder po premierze i nie tylko!
 • Dwie głowy są lepsze niż jedna w Hearthstone Podwójna Ustawka, ekscytującym i prawdziwie kooperacyjnym sposobie gry, który pojawi się w popularnym trybie gry w 2024 roku. Dwóch graczy może połączyć siły, by wspólnie opracować strategię, wymieniać się kartami, zdrowiem i zasobami i razem zdobyć koronę z pomocą specjalnych kart duetów i nowych połączeń!
 • W kampanii, która kontynuuje mroczną opowieść rozpoczętą w Diablo IV, Naczynie Nienawiści pozwoli graczom poznać losy okrutnego Mefista i jego demonicznych planów dotyczących Sanktuarium. Udaj się w podróż do bujnej dżungli zwanej przez miejscowych Nahantu i odkryj nowe sposoby gry z zupełnie nową klasą w uniwersum Diablo. Naczynie Nienawiści ukaże się pod koniec 2024 roku, a więcej szczegółów zostanie ujawnionych latem przyszłego roku.
  • W tym roku gracze mogą spodziewać się także wydania Sezonu Krwi, który przyniesie wiele doświadczeń oraz świąteczne wydarzenie Zimowy Pomór przez zakończeniem sezonu.
 • Mauga pojawi się w Overwatch 2 jakonajnowszy tank w grze! Gracze będą mogli poznać tego nowego bohatera podczas ograniczonego czasowo okresu próbnego jeszcze w ten weekend, przed premierą Sezonu 8. Zespół Overwatch ujawnił również, że w grze pojawi się o wiele więcej nowości, w tym zupełnie nowy tryb Starć PvP, w którym gracze odwiedzą nową mapę Hanaoka, inspirowaną lubianą przez fanów oryginalną Hanamurą.

BlizzCon 2023 to dwudniowe wydarzenie transmitowane na żywo z Anaheim Convention Center na YouTube i Twitch, podczas którego gracze mają okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, spotkać się z deweloperami i poczuć się częścią społeczności wszystkich najważniejszych tytułów Blizzarda.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *