7

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana premiera drugiej odsłony jednej z najlepszych gier logicznych w historii. The Talos Principle 2 będzie mieć swoją premierę już 2 listopada, a za kilka dni będziecie mogli przeczytać o naszych pierwszych wrażeniach z rozgrywki w drugiego Talosa.

The Talos Principle 2 to zmuszająca do przemyśleń gra logiczna, w której świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wykorzystano w niej jeszcze bardziej rozbudowane motywy filozoficzne niż w pierwszej odsłonie i oszałamiające miejsca, pełne wyzwań przyprawiających o zawrót głowy.

Zanim pojawią się nasze pierwsze wrażenia to udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z Jonasem Kyratzesem z Croteam, który pełni rolę głównego scenarzysty przy The Talos Principle 2 oraz w przeszłości był jednym z scenarzystów przy pierwszym The Talos Principle oraz przy jego dodatku Road to Gehenna.

ZdobywcyGier.eu: Pierwsza odsłona The Talos Principle zawierała ponad 120 różnych zagadek. Ile możemy się spodziewać od sequelu?

Jonas Kyratzes: Możecie się spodziewać bardzo podobnej ilości. To kolejna duża gra, choć miejmy nadzieję, że tym razem nie będziecie utykać na zagadkach tak często.


ZdobywcyGier.eu: Pierwsza odsłona gry dawała sporą swobodę w rozwiązywaniu zagadek. Czy The Talos Principle 2 również będzie zawierać taką otwartość w ich rozwiązywaniu?

Jonas Kyratzes: Chociaż istnieje wiele nowych narzędzi do rozwiązywania zagadek, logika stojąca za nimi pozostaje taka sama: jeśli to działa, to działa. Zawsze możliwe jest odkrycie rozwiązań, o których nigdy nie myśleliśmy jako twórcy, a gracze już nas tym zaskoczyli przy poprzedniej grze.

ZdobywcyGier.eu: Czy The Talos Principle 2 ma jakieś powiązania z poprzednią grą? Czy ponownie zobaczymy tego samego androida i Elohima?

Jonas Kyratzes: Talos 2 opiera się bezpośrednio na zakończeniu pierwszej gry, rozgrywając się w nowej cywilizacji stworzonej przez bohatera pierwszej odsłony. Wszystkie postacie powracają w takiej czy innej formie, a także pojawia się wiele nowych postaci. Talos 2 opiera się również na wydarzeniach z DLC pierwszej gry, Road to Gehenna.


ZdobywcyGier.eu: Jakich motywów fabularnych możemy spodziewać się w The Talos Principle 2?

Jonas Kyratzes: Talos 2 znacznie rozszerza zakres swoich filozoficznych pytań, przedstawiając społeczeństwo w historycznym punkcie zwrotnym. Zajmuje się relacjami między jednostką a społeczeństwem, ale także między ludzkością a kosmosem. Czy natura jest łagodna czy chaotyczna? Czy wszechświat jest maszyną? Czy możemy nauczyć się kontrolować otaczający nas świat i czy powinniśmy to robić? Jakiej przyszłości chcemy i na jaką zasługujemy?

ZdobywcyGier.eu: Jak duży jest zespół pracujący nad The Talos Principle 2?

Jonas Kyratzes: Około 35 do 40 osób, w zależności od tego, jak liczymy.


ZdobywcyGier.eu: Skąd czerpaliście inspirację podczas projektowania świata w The Talos Principle 2?

Jonas Kyratzes: Z każdego miejsca! Prawdziwy świat jest pełen zachwycających miejsc i skłaniających do przemyśleń historycznych. Wizualnie gra jest inspirowana brutalizmem i starszymi obrazami science fiction, ponieważ gra dotyczy tego, jak wyobrażamy sobie przyszłość – i jak przyszłość została zapomniana.


ZdobywcyGier.eu: Czy planujecie jakąś zawartość po premierze The Talos Principle 2, a jeśli tak, to jakiego rodzaju?

Jonas Kyratzes: Zobaczymy. Na razie musimy skupiamy się na ukończeniu głównej gry.


Bardzo dziękujemy Jonasowi, że poświęcił chwilę na odpowiedzenie na nasze pytania, a wy możecie oczekiwać na nasze nadchodzące pierwsze wrażenia w najbliższych dniach oraz na pełną recenzję w najbliższych tygodniach.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *