0

Studio pracuje nad grą AAA Multiplayer.

Playstation przejęło Firewalk Studios od ProbablyMonsters, poinformowała firma.

“Jestem podekscytowany mogąc ogłosić, że rozszerzyliśmy naszą współpracę z Firewalk Studios i z radością witamy je w PlayStation Studios”, powiedział szef PlayStation Studios Hermen Hulst we wpisie na PlayStation Blog. “Firewalk to niezwykle utalentowany zespół twórców, którzy stworzyli kilka najbardziej znanych gier, a już teraz ciężko pracują nad swoją pierwszą oryginalną grą wieloosobową AAA na PlayStation.”

Hulst kontynuował, “Od czasu ogłoszenia naszego partnerstwa wydawniczego z ProbablyMonsters i Firewalk w 2021 roku, nadal jesteśmy pod wrażeniem ambicji zespołu, który chce zbudować nowoczesną grę wieloosobową, łączącą graczy w nowy i innowacyjny sposób. Studio podziela naszą pasję do tworzenia inspirujących światów ugruntowanych wyjątkową rozgrywką, dlatego chcemy nadal inwestować w ich misję. Jesteśmy podekscytowani tym, że Firewalk wniesie swoje techniczne i kreatywne doświadczenie do PlayStation Studios, aby pomóc w rozwoju naszych operacji związanych z usługami na żywo i dostarczyć graczom coś naprawdę wyjątkowego.”

Poniżej wiadomość od szefa studia Firewalk Studios Tony’ego Hsu i dyrektora gry Ryana Ellisa na temat przejęcia.

Raz na jakiś czas można przeżyć przygodę.

Ponad pięć lat temu skorzystaliśmy z możliwości założenia nowego studia i zbudowania od podstaw nowej własności intelektualnej. Przypominając sobie nasze ulubione chwile spędzone z grami, założyliśmy Firewalk Studios z myślą o dostarczaniu niezapomnianych momentów – tych niesamowitych, niezapomnianych chwil dzielonych z innymi ludźmi. Naszym celem jest dostarczenie tych wspólnych chwil radości graczom na całym świecie.

Budowanie nowego studia na dużą skalę było niesamowicie ekscytującym i niesłychanie trudnym zadaniem. Na szczęście przez cały czas wspierali nas wspaniali partnerzy – firma ProbablyMonsters pomogła nam w tworzeniu studia, a Sony od początku wspierało nasz projekt i naszą kreatywną wizję.

Zebraliśmy najbardziej utalentowanych ludzi w branży, aby stworzyć nowe światy i doświadczenia wypełnione wspaniałą rozgrywką. Ekscytacja związana z budowaniem czegoś nowego dla graczy dodała energii naszemu zespołowi i naszym partnerom, a my codziennie przeprowadzamy playtesty.

Dziś robimy kolejny naturalny krok i dołączamy do PlayStation Studios. Przez lata blisko współpracowaliśmy z Hermenem i bardzo utalentowanym zespołem PlayStation, pomagając uczynić naszą nową grę jeszcze lepszą. Dołączenie do PlayStation Studios to formalne stanie się częścią rodziny, która wyprodukowała wiele z najbardziej znanych gier naszej ery, jesteśmy więc zaszczyceni.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas po drodze i tym, którzy z niecierpliwością czekają na naszą przyszłość. To była jak dotąd niesamowita podróż i nie możemy się doczekać kolejnego rozdziału tej przygody.

-Tony Hsu i Ryan Ellis
Szef studia i reżyser gry, Firewalk Studios

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *