0

W 2023 roku zapowiada się natłok gier wszelkiej maści, czy to gry niezależne czy AAA. W tym artykule chciałem przedstawić 5 gier, które nie miały zbytnio żadnego rozgłosu, a zapowiadają się całkiem nieźle.

ROBOBEAT – 2023 (Steam, Epic Games Store)

Znacie takie gry jak Metal: Hellsinger czy BPM: Bullets per Minute? Są to najbardziej znani przedstawiciele rytmicznych gier FPS. ROBOBEAT także wpisuje się w tą tematykę, lecz bliżej mu do BPM, ponieważ jest pełnym rogue-lite z krwi i kości. Zostałeś uwięziony w ciągle zmieniającej się rezydencji ekscentrycznego robota-pokaziciela Frazzera. Jeśli chcesz uciec z tego pokręconego techno-placu zabaw, musisz opanować sztukę strzelania, biegania po ścianach, ślizgania się i bunny hoppowania, a wszystko to w zgodzie z rytmem! Przygotuj się na taniec do upadłego, a następnie przygotuj się na remix w nieuczciwej, rytmicznej strzelance Robobeat.

ROBOBEAT zapremieruje w 2023 roku na Steam i Epic Games Store.

Post Trauma – 2023 (Steam, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S)

Serię Silent Hill zna każdy, więc nie dziwne że studio Red Soul Games celuje w ten klimat z grą Post Trauma, która zapowiada się znakomicie. Ciężki klimat i styl retro idealnie łączą się z sobą w powyższym zwiastunie. Główny bohater z nieznanych przyczyn budzi się w pociągu metra. Na ścianach wagonu wiszą niepokojące plakaty, a jedno z przejść jest zablokowane łańcuchami. Mężczyzna podchodzi do mapy, stwierdzając, że nie rozpoznaje żadnej z oznaczonych tam stacji. Kolejne pomieszczenia skrywają coraz więcej upiornych sekretów, a pierwsze napotkane potwory Roman początkowo określa wytworem świadomego snu, który przerodził się w koszmar.

Post Trauma zapremieruje w 2023 roku na Steam, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Pepper Grinder – 2023 (Steam i Nintendo Switch)

Pepper Grinder to ciekawa gra przygodowa 2D, będąca mieszanką tradycyjnej rozgrywki platformowej oraz trybu świdrowania, który umożliwia wskakiwanie do wewnątrz ziemi i wyskakiwanie z niej niczym delfin. Wyrzucona na brzeg i obrabowana ze skarbu Pepper musi rozgrzać swoją niezawodną broń przyboczną i odzyskać to, co ukradli złośliwi Narlingowie. Uzbrojona w Grindera, przebija się przez ziemię i wodę, steruje maszynami oraz ściera na proch wszystkich przeciwników stojących na drodze do odzyskania – i to z odsetkami –zaginionego skarbu!

Pepper Grinder zapremieruje w 2023 roku na Steam i Nintendo Switch.

Gravity Circuit – Q2 2023 (Steam, PS5, PS4, Nintendo Switch)

Gravity Circuit to barwna, pełna akcji gra platformowa 2D nawiązująca do konsolowych klasyków takich jak seria Mega Man. Wciel się w Kaia, samotnego bohatera, który włada tajemniczą mocą obwodu grawitacyjnego, podczas jego przygody w futurystycznym świecie zamieszkanym przez świadome roboty. Świadomym robotom zamieszkującym futurystyczny świat zagraża ich dawny wróg, czyli armia wirusów. Choć dziesięciolecia temu poniosła porażkę, znów wyłoniła się z cienia. Interesuje ją tylko całkowita dominacja nad światem. Zdziesiątkowany Korpus Strażników nie ma wyboru, musi wezwać bohatera poprzedniej wojny – samotnego agenta Kaia, który włada tajemniczą mocą obwodu grawitacyjnego. Walcz w futurystycznym świecie jako jego ostatnia nadzieja i pokonaj stojącego za tym chaosem geniusza zła.

Gravity Circuit zapremieruje w drugim kwartale 2023 roku na Steam, PS5, PS4 i Nintendo Switch

OTHER: Her Loving Embrace – Grudzień 2023 (Steam, Nintendo Switch)

OTHER to gra RPG, która łączy stylowe walki akcji z bitwami turowymi. Eksploruj, rozwiązuj zagadki i pokonuj wrogów, odkrywając tajemnice odosobnionego miasta oblężonego przez siły nadprzyrodzone.
Duchy stają się coraz bardziej złośliwe wokół skromnej wioski Chestertown, terroryzując ją do oporu!

Dziecko o imieniu Gershom odkrywa, że bada tajemnicę duchów wraz z zamaskowanym młodym człowiekiem, który nalega na bycie określanym jako “czarodziej”. Razem, nieprawdopodobny duet podróżuje w głąb tajemniczej historii Chestertown, a kończy się częścią czegoś większego niż mogliby sobie kiedykolwiek wyobrazić…
OTHER zdecydowanie powinno zainteresować fanów takich gier jak Undertale, Earthbound czy starych odsłon Final Fantasy.

OTHER: Her Loving Embrace zapremieruje w Grudniu 2023 roku na Steam i Nintendo Switch.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *