Lil Gator Game – Recenzja

Lil Gator Game – Recenzja

38 wyświetleń
0

Lil Gator Game to jednocześnie przyjemna przygoda i świetna laurka dla serii The Legend of Zelda.

Lil Gator Game jest dla mnie zdecydowanie jednym z mniejszych zaskoczeń tego roku. Studio MegaWobble stworzyło grę z serii The Legend of Zelda, lecz w wersji lite i wholesome. Te 2 słowa chyba najbardziej opisują całą przygodę w Lil Gator Game. W grze wcielamy się w małego aligatora, który planuje stworzyć zabawę w świat fantasy, w której on zostaje bohaterem (oczywiście inspirowany Linkiem z Zeldy), początkowo pomysł podsuwa jego siostra, lecz po tym musi opuścić naszego bohatera, aby załatwić sprawę związaną z projektem na studia i nie ma czasu dla naszego małego bohatera. Naszym celem jest stworzyć najlepszą na nasze możliwości zabawę w bohatera i jednocześnie przekonać naszą siostrę do naszej zabawy. W tej sprawie pomoże nam grupa naszych przyjaciół, którzy reprezentują inne rodzaje zwierząt. Jak się sprawdza ta fabuła razem z gameplayem?

Przygoda ponad wszystko

Jako, że Lil Gator Game to laurka dla serii The Legend of Zelda to naszą rozgrywkę musimy zacząć zdobycia naszego zestawu ekwipunku. Grę zaczynamy od zebrania miecza, tarczy oraz ubioru bohatera. Mimo to, że pierwsze akcesorium działa tak jak myślicie to tarcza i ubiór mają całkowicie inne zastosowania. Tarczą nie możemy się bronić, bo nie ma przed czym, w grze nie ma przeciwników agresywnych, więc używamy jej do szybkiego poruszania się niczym w Zeldzie Breath of the Wild. Na mapie możemy też spotkać różnego rodzaju wyzwania związane z zjeżdżaniem z góry na tarczy, więc fajnie że jest jakaś inicjatywa, by z niej korzystać. Jeżeli chodzi o ubiór naszego bohatera to możemy z niego korzystać jak z lotni i poruszać się w powietrzu. Najciekawszą rzeczą związaną z ekwipunkiem jest to, że każda z wyżej wymienionych rzeczy ma dużą ilość różnych wariantów, a niektóre z nich dają nam różne efekty. Przykładowo w trakcie jednego z zadań otrzymujemy ubiór Ninja, który bardzo przypomina ten, które noszą postacie z anime Naruto. Oczywiście nawiązanie nie jest przypadkowe, bo jeżeli nosimy ten strój to nasz bohater zaczyna biegać w taki sposób jaki to robiły postacie z anime i jednocześnie biega szybciej niż gdy ma ubrany inny strój.

Dawno, żadna gra mi nie poprawiła humoru jak ta

Dialogi w Lil Gator Game są po prostu świetne. Dawno żadna gra mnie tak nie rozśmieszyła jak właśnie ta. Każda z postaci w grze ma swój unikalny charakter, a jest ich sporo, bo ponad 40, których możemy spotkać w świecie gry. Gra jest też naładowana nawiązaniami do popkultury, które bardzo sprawnie są wplątane w konwersacje z innymi bohaterami, więc nie wyrzucają nas myślami z tej konwersacji, a jednocześnie dodają tej komediowej nutki. Jeżeli chodzi o świat gry to poruszamy się po archipelagu wysp, z jedną dużą wyspą na środku i jest to wszystko całkiem pokaźnych rozmiarów jak na taką mniejszą grę. Każda z postaci, którą tu spotkamy ma dla nas większe lub mniejsze zadanie i w zamian za wykonanie questa otrzymamy jakąś część ekwipunku, który możemy użyć. Mimo tego, że na ten moment wypowiadam się tylko w pozytywnym świetle to warto wspomnieć, że gra jest bardzo krótka. Moje przejście trwało tylko 2,5 godziny, a jeżeli miałbym wbić wszystko na 100% to pewnie zajęłoby mi to dodatkową godzinę. 3-4 godziny gry za 92 zł to niestety bardzo mało, mimo tego że gra jest wysokiej jakości w wielu aspektach.

Podsumowanie

Lil Gator Game to gra, która zdecydowanie potrafi poprawić humor, a także użyć sprawdzone wcześniej schematy w dobry sposób. Mimo dobrej jakości gry radzę jednak poczekać na wyprzedaż, bo aktualny stosunek długości gry do jej ceny niestety jest wątpliwy. Jednak jeżeli chodzi o samą grę to była zdecydowanie przyjemna przygoda, którą wciągnąłem za pierwszym razem bez żadnych przerw.

Recenzja oparta o wersję gry na PC.
Kopia gry do recenzji została podesłana przez wydawcę.

8.5

Ocena autora

Podsumowanie

Grafika i Technikalia
8.5
Gameplay
8.0
Fabuła
8.5
Muzyka
8.0
Ocena ogólna
8.5
Zalety
  • Podnosząca na duchu przygoda.
  • Wholesome fabuła.
  • Relaksujący gameplay.
Wady
  • Stosunek długości gry do ceny.
  • Dosyć niski dystans rysowania obiektów.
  • Okazjonalny rzadki spadek fps.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *