Control 2 w pełnej produkcji na PC i konsole nowej generacji.

Control 2 w pełnej produkcji na PC i konsole nowej generacji.

42 wyświetleń
0

Remedy i 505 Games ogłaszają odnowienie współpracy.

Control 2 (znane wcześniej jako Codename Heron) ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S i zostanie zbudowane na silniku Northlight firmy Remedy – poinformowali dzisiaj Remedy i 505 Games.

Remedy opublikuje grę na platformie PC, a 505 Games na platformach konsolowych. Projekt jest obecnie w fazie koncepcyjnej.

Remedy po raz pierwszy ogłosiło plany na “większą-budżetową grę Control” w czerwcu 2021 roku. “Teraz z dumą mogę potwierdzić, że większa-budżetowa gra Control, znana również jako Codename Heron, to Control 2, pełnoprawny sequel naszej wielokrotnie nagradzanej gry Control” – powiedział dyrektor generalny Tero Virtala w piątkowym oświadczeniu.

Mikael Kasurinen, dyrektor gry we franczyzie Control, powiedział w oświadczeniu: “Z Control, skoczyliśmy w nieznane. Chcieliśmy stworzyć coś nowego. Coś innego i niespodziewanego. Świat, jakiego jeszcze nie było. Dziękujemy Wam, graczom, za to, że Control jest dla nas takim sukcesem”.

“Z Control 2 wykonamy kolejny skok w nieznane. To będzie niespodziewana podróż. Trochę to potrwa, ale delikatnie mówiąc, jest to najbardziej ekscytujący projekt, nad którym kiedykolwiek pracowałem. To wciąż wczesne dni, ale warto będzie czekać.”

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *