Block’Em! – Recenzja

Block’Em! – Recenzja

8 wyświetleń
0

Party gierek nigdy za mało, ale czy Block’Em! oferuje coś nowego?

Block’Em! to imprezowa gra dla maksymalnie 4 osób, gdzie poruszamy się kolorowymi ludzikami i układamy bloki by dotrzeć do celu lub przeszkodzić naszym znajomym osiągnąć ten cel.
Gra oferuje 2 główne tryby rozgrywki, “Last Man Standing” gdzie musimy pozostać ostatnim ocalałym na mapie na której ciągle pojawia się coraz więcej bloków lawy oraz “Reach the Goal”, który jest wyścigiem do celu z małym twistem, ponieważ my sami musimy sobie zbudować trasę do tego celu w większości przypadków. W Block’Em! możemy grać lokalnie oraz online z swoimi znajomymi oraz totalnie losowymi osobami z internetu.

Fajna zabawa na 30 minut

Na pierwszy rzut oka w Block’Em! gra się przyjemnie, lecz to uczucie odpływa po około 30 minutach. Niestety mimo tego, że gra oferuje losowo generowane poziomy to niestety dwie minigierki to zdecydowanie za mało, aby przyciągnąć gracza na dłużej. Po dłuższym czasie budowanie bloków także wydaje się frustrujące i średnio intuicyjne, zwłaszcza że musimy budować dokładnie w bardzo szybkim tempie, ponieważ inne osoby w trakcie meczu ciągle są na naszych piętach.
Jeżeli chodzi o walkę bezpośrednią to możemy popychać innych graczy, przykładowo zrzucając ich do lawy, ale także mamy możliwość niszczenia bloków postawionych przez innych graczy poprzez stuknięcie ich głową, sposób znany z gier Mario.
Na mapach mamy także różne pułapki, które ciągle nam przeszkadzają w zdobyciu naszego celu.

Ogólnie jakoś tu biednie

System customizacji naszej grywalnej postaci niestety także się biednie prezentuje. Jedyne co możemy wybrać to jego twarz i w sumie nic więcej. Brakuje tutaj możliwości wyboru czapki, ubrania czy nawet koloru. Tak naprawdę staram się jak mogę, żeby wyciągnąć cokolwiek z tej gry, ale niestety jest ciężko, niektóre gry oparte o Flasha potrafiły oferować więcej 20 lat temu. Block’Em! potrzebuje jeszcze z dobry rok prac nad grą, ale nie z powodu bugów, bo tutaj jest wszystko dopieszczone ładnie, lecz brak zawartości tak bardzo razi w oczy, że jest to moim zdaniem niepoważne, że taka gra wychodzi w dzisiejszych czasach z taką ceną.

Podsumowanie

Czy jestem w stanie na ten moment polecić Block’Em? Zdecydowanie nie. Jeżeli twórcy mają w planach dodać więcej minigierek i zrealizują te plany to chętnie zmienię moje zdanie, lecz na ten moment Block’Em! to wydmuszka, która oferuje ciekawy pomysł, lecz nie bierze go na tyle na poważnie, aby zrobić z niego coś więcej.

Block’Em! zapremieruje 8 września 2022 na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch w cenie 9,99 euro.
Recenzja oparta o wersję gry na platformie PC (Steam).
Kopię gry do recenzji podesłał wydawca.

4.5

Ocena autora

Podsumowanie

Grafika
7.0
Gameplay
7.0
Zawartość
3.0
Muzyka
5.0
Ocena ogólna
4.5
Zalety
  • Przyjemna dla oka oprawa graficzna.
  • Całkiem niezły koncept rozgrywki.
Wady
  • Gra jest po prostu pusta.
  • System customizacji jest biedny.
  • Nudzi się po 30 minutach.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *