Embracer Group przejmuje Tripwire Interactive, Middle-earth Enterprises, Gioteck, Limited Run Games, Singtrix, Tatsujin, Bitwave Games i Tuxedo Labs.

Embracer Group przejmuje Tripwire Interactive, Middle-earth Enterprises, Gioteck, Limited Run Games, Singtrix, Tatsujin, Bitwave Games i Tuxedo Labs.

10 wyświetleń
0

Powstała również nowa grupa operacyjna Embracer Freehold.

Embracer Group przejęło Bitwave Games, Gioteck, Limited Run Games, Middle-earth Enterprises, Singtrix, Tatsujin, Tripwire Interactive i Tuxedo Labs, a także utworzyła nową grupę operacyjną o nazwie Embracer Freemode. Embracer podzielił się także informacją przejęcia innego dużego studia, gdzie transakcja przejęcia może być trzecią lub czwartą największą w branży, lecz na ten moment nie mogą ujawnić co to za studio.

Pełne detale transakcji poniżej:

Embracer Freemode

Nowo powstała grupa operacyjna skupia się na sześciu szerokich i zróżnicowanych segmentach rynku biznesowego, takich jak: gry i rozrywka w stylu retro / klasycznym / heritage, tworzenie i produkcja gier, urządzenia, sprzęt i przedmioty kolekcjonerskie, społeczność i handel elektroniczny, inkubacja nowych pomysłów i technologii oraz usługi produkcyjne.

Bitwave Games

Dzięki wsparciu Freemode, Bitwave może rozszerzyć wewnętrzny zespół developerski i zbudować zespół wydawniczy. Bitwave przeniesie wysoko cenione gry shoot ’em up od Toaplan na PC i wyda klasyczną platformówkę Nintendo Entertainment System / Famicom Gimmick! na konsolach i nowoczesnych konsolach na zachodzie.

Gioteck

Jesteśmy również podekscytowani mogąc ogłosić, że niedawno nabyliśmy Gioteck jedną z wiodących europejskich marek akcesoriów do gier. Gioteck ma bogate dziedzictwo obejmujące dwie dekady. Wierzymy, że istnieją wielkie możliwości dla Gioteck, aby współpracować z Embracer, jak również z szerszym przemysłem gier.

Limited Run Games

Embracer Group, poprzez swoją spółkę zależną Freemode, zawarła umowę nabycia Limited Run Games od jej założycieli Josha Fairhursta i Douglasa Bogarta. Limited Run jest wiodącym, globalnym, kolekcjonerskim wydawcą fizycznych gier wideo o silnej marce, posiadającym ugruntowaną pozycję w kanałach sprzedaży bezpośredniej oraz będącym właścicielem technologii Carbon Engine, która przenosi gry retro na nowoczesne platformy.

Limited Run będzie działać jako niezależna spółka, a Josh Fairhurst (CEO) i Douglas Bogart (COO) będą nadal kierować firmą w ramach nowo utworzonej grupy operacyjnej Embracer Freemode. Model biznesowy Carbon Engine i Limited Run jest zgodny z dziedzictwem Freemode, które koncentruje się na grach retro i możliwości przenoszenia klasycznych gier w przyszłość i zachowania ich dziedzictwa.

Transakcja obejmuje spółkę zależną Limited Run Retail LLC, sklep detaliczny w Cary, w Północnej Karolinie, który został otwarty na początku tego roku, oraz 40-procentowy udział Limited Run w spółce joint-venture Super Deluxe Games w Japonii, która będzie dostarczać Limited Run więcej gier na rynek zachodni i zapewni kanał sprzedaży katalogu Limited Run na jednym z najsilniejszych rynków fizycznych gier na świecie.

Middle-earth Enterprises

Embracer Group, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Freemode, zawarła umowę o przejęciu Middle-earth Enterprises, oddziału The Saul Zaentz Company, który posiada obszerny katalog własności intelektualnej i ogólnoświatowe prawa do filmów, gier wideo, gier planszowych, merchandisingu, parków rozrywki i produkcji scenicznych związanych z kultowymi dziełami literackimi fantasy: trylogią Władca Pierścieni i Hobbitem autorstwa J. R.R. Tolkiena, jak również dopasowane prawa do innych dzieł literackich związanych ze Śródziemiem, autoryzowanych przez Tolkien Estate i HarperCollins, które nie zostały jeszcze odkryte.

Kluczowe nadchodzące dzieła osadzone w Śródziemiu, w których Middle-earth Enterprises ma udziały finansowe, to między innymi zapowiadany serial Amazona The Lord of the Rings: Rings of Power, który będzie miał premierę 1 września 2022 roku, osadzony tysiące lat przed The Hobbit i The Lord of the Rings; film animowany The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (Warner Bros), którego premiera przewidziana jest na 2024 rok, oraz gra mobilna The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth (Electronic Arts).

Inne możliwości obejmują eksplorację dodatkowych filmów opartych na ikonicznych postaciach, takich jak Gandalf, Aragorn, Gollum, Galadriela, Eowyn i inne postacie z dzieł literackich J.R.R. Tolkiena, a także dalsze zapewnianie fanom nowych możliwości odkrywania tego fikcyjnego świata poprzez merchandising i inne doświadczenia.

Nabycie praw jest zgodne ze strategią transmedialną Embracer opartą na IP. Władca Pierścieni i Hobbit to jedne z największych na świecie, najbardziej trwałych, ikonicznych franczyz rozrywkowych, które zapoczątkowały gatunek fantasy.

Middle-earth Enterprises będzie częścią nowo powstałej grupy operacyjnej Embracer Freemode. Firma będzie nadal działać niezależnie pod kierownictwem obecnego zespołu zarządzającego Middle-earth Enterprises, ściśle współpracując z zarządem Embracer Freemode i innymi grupami operacyjnymi Embracer w celu wspierania możliwości, wzrostu i synergii w ramach grupy, aby kontynuować budowanie i rozszerzanie wielkiej franczyzy.

Singtrix

Embracer Group AB, poprzez swoją spółkę zależną Freemode, zawarła umowę o przejęciu Singtrix od jej założycieli. Dzięki przejęciu, Freemode wita wysoce innowacyjny zespół pięciu osób i jego rozległą sieć, która wzmocni rozwój gier Freemode i przedstawi nowe możliwości dla produktów muzycznych i gier audio. Zarząd spodziewa się, że Singtrix rozszerzy swoją platformę technologii wokalnej na szeroką gamę nowych gier muzycznych, streaming i franczyzy mobilne. Ponadto, obecność Singtrix w Los Angeles jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Freemode w Stanach Zjednoczonych i stanowi nowe główne centrum talentów twórców rozrywki na Zachodnim Wybrzeżu.

Tatsujin

Jesteśmy również dumni mogąc oficjalnie ogłosić, że niedawno nabyliśmy Tatsujin, które jest pierwszym studiem Embracer zlokalizowanym w Japonii. Tatsujin jest prowadzone przez Masahiro Yuge, jednego z założycieli kultowego studia gier arcade Toaplan, znanego z takich gier jak Truxton, Snow Bros i Flying Shark. Nabycie praw do katalogu Toaplan oddzielnie w innej transakcji oznacza, że Tatsujin z kilkoma pracownikami, którzy kiedyś tworzyli gry Toaplan, może teraz kuratorować te klasyki i prowadzić je w przyszłości.

Tuxedo Labs

Embracer Group, poprzez swoją spółkę zależną Saber Interactive, nabyła 100 procent udziałów szwedzkiego developera Tuxedo Labs. Tuxedo Labs jest najbardziej znane ze stworzenia przebojowej, opartej na voxelach gry Teardown na PC. Embracer dodaje Dennisa Gustafssona, założyciela i CTO Tuxedo Labs, który jest wysoce technicznym wizjonerem ze specjalizacją w fizyce, oraz jego pięcioosobowy zespół do Embracer Group.

Przejęcie to dodaje wyjątkowo utalentowany zespół skupiony na technologii i projektowaniu gier opartych na fizyce. W ramach Grupy Embracer, Tuxedo Labs będzie działać jako spółka zależna w ramach grupy operacyjnej Saber. Przejęcie to jeszcze bardziej wzmacnia obecność Saber w Szwecji.

Tripwire Interactive

Embracer Group, poprzez swoją spółkę zależną Saber Interactive, zawarła umowę o przejęciu 100 procent udziałów wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego developera i wydawcy Tripwire Interactive od jego czterech obecnych właścicieli. Tripwire Interactive jest znane z serii gier Killing Floor i Rising Storm oraz ich ostatniego bestsellera Maneater, jak również z działu wydawniczego Tripwire Presents.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Alan Wilson pozostanie na swoim stanowisku i będzie nadal kierował firmą Tripwire wraz z Billem Munkiem, współzałożycielem i Lead Combat Designerem, oraz Davidem Hensleyem, Design Directorem. Współzałożyciel John Gibson będzie kontynuował działalność poza Tripwire.

Przejęcie dodaje niezwykle doświadczoną grupę developerską z kolekcją czterech silnych franczyz: Maneater, Killing Floor, Rising Storm i Red Orchestra. Grupa ma w produkcji ekscytujący tytuł AAA, a także szybko rozwijający się dział wydawniczy.

W ramach Grupy Embracer, Tripwire Interactive będzie działać jako spółka zależna w ramach grupy operacyjnej Saber Interactive. Działalność po transakcji pozostanie taka sama, a zespół skupi się na rozwijaniu przyszłych projektów.

Nieznane duże studio

Embracer zawarł porozumienie w sprawie przejęcia innej firmy z branży gier PC/Console, które ze względów handlowych nie zostało dziś ujawnione. Cena nabycia tej nieujawnionej akwizycji mieści się w przedziale trzeciej lub czwartej co do wielkości transakcji w branży gier wideo.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *