Sony pracuje nad nowymi wersjami DualSense w stylu kontrolerów Elite od Xboxa.

Sony pracuje nad nowymi wersjami DualSense w stylu kontrolerów Elite od Xboxa.

1 wyświetleń
0

Znane źródło, Tom Henderson podzielił się informacją o kontrolerach.

Sony pracuje nad “prawdziwym, profesjonalnym kontrolerem” dla PlayStation 5, a firma ujawni nowy sprzęt w najbliższych tygodniach – donoszą źródła.

Uważa się, że nazwa kodowa kontrolera to “Hunt”, który będzie posiadał kilka interesujących funkcji, w tym wymienne drążki analogowe, ograniczniki spustów i tylne przyciski (flappy paddles).

Nowa wersja kontrolera utrzymuje klasyczny styl PlayStation 5, ale pokazuje kilka kluczowych różnic. Jedną z największych zmian są przyciski pod drążkami analogowymi, które umożliwiają całkowite usunięcie drążków analogowych i ich elementów, określanych przez firmę Sony jako “wymienne drążki”. Prawdopodobnie oznacza to, że w przypadku pojawienia się “dryfu drążka” (gdy drążek analogowy dryfuje w jednym kierunku, nie poruszając się przy tym), będziesz mógł po prostu wymienić jednostkę drążka, a nie nowy kontroler.

Kolejną cechą są ograniczniki spustów z tyłu kontrolera, oprócz łopatek/przycisków typu flappy, które z biegiem lat stają się coraz bardziej popularne, a gracze zwracają się do firm takich jak SCUF Gaming i NACON z prośbą o zakup takich kontrolerów.

Prototyp posiada także uchwyty ułatwiające trzymanie kontrolera, które – jak się wydaje – można zdejmować.

Według tego samego źródła, mówi się również, że kontroler PS5, który w rozmowach nazywany był “DualSense Pro”, będzie posiadał znaczące aktualizacje oprogramowania.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie nowy kontroler zostanie ujawniony – źródło mówi jedynie, że “powinno to nastąpić wkrótce”. Z kilku źródeł wynika jednak, że Sony ma zamiar zaprezentować kilka nowych urządzeń pod koniec tego miesiąca (nie nową konsolę), ale nie jest jasne, czy ujawnią one nowy kontroler.

Źródło: Tom Henderson

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *