Wszystko co musisz wiedzieć o Modern Warfare II i Warzone 2

Wszystko co musisz wiedzieć o Modern Warfare II i Warzone 2

17 wyświetleń
0

Razem z nowym zwiastunem gry ujawniono masę nowych informacji.

Modern Warfare II zostało oficjalnie ujawnione – 8 czerwca Infinity Ward opublikowało zwiastun rozgrywki, a 9 czerwca na Summer Games Fest zostanie pokazana misja kampanii.

Activision ujawniło nowe informacje na temat kampanii, rozgrywki multiplayer oraz Warzone 2.
Poniżej pełne podsumowanie wszystkich informacji:

Kampania (zawiera lekkie spoilery)

Kiedy ostatni raz rozmawialiśmy z Price’em pod koniec Modern Warfare 2019, zbierał on Task Force 141, aby zwalczać zagrożenie ze strony Zakhaeva Juniora. Akcja Modern Warfare II rozpoczyna się trzy lata później, gdy oddział 141 jest już w pełni uformowany i działa na całym świecie.

Choć szczegóły fabuły są na razie skąpe, akcja Modern Warfare II rozpoczyna się po tym, jak w wyniku amerykańskiego ataku ginie zagraniczny generał. Naród ten obiecuje zemstę, a Task Force 141 współpracuje z meksykańskimi siłami specjalnymi, aby powstrzymać zagrożenie.

Task Force 141 nie jest tak zgraną jednostką, jak byśmy tego oczekiwali – Ghost często pracuje jako “jednoosobowa armia”, która nie będzie się zgadzać z grupą. Po odkryciu, że grupa terrorystyczna Al-Qatala współpracuje z meksykańskim kartelem narkotykowym “Las Alamas”, Ghost zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie zrobić wszystkiego sam i zwraca się o pomoc do pułkownika Alejandro Vargasa z meksykańskich sił specjalnych.

W trakcie trwania kampanii Task Force 141 będzie podróżować po całym świecie, odwiedzając Bliski Wschód, Europę, Meksyk i Stany Zjednoczone.

Kampania Modern Warfare 2019 została zaprojektowana tak, aby była “prowokacyjna” i stawiała graczy w niewygodnych pozycjach, ale w Modern Warfare II zobaczymy Task Force 141 robiące “bohaterskie i złe rzeczy”, ale są to “ludzie, a nie superbohaterowie”.

W kampanii zobaczymy poniższe postacie:

  • Kapitan John Price
  • Sierżant Kyle “Gaz” Garrick
  • John “Soap” MacTavish
  • Simon “Ghost” Riley
  • Pułkownik Alejandro Vargas
  • Graves
  • Kate Laswell

Multiplayer

Najważniejszą rzeczą zmienioną w Modern Warfare II jest system poruszania się. W MWII mamy masę nowych mechanik takich jak nurkowanie, duży nacisk na pływanie czy zwisanie się z krawędzi i wychylaniem się zza nich.
Jeśli graliście w Modern Warfare, Vanguard, a nawet Warzone z 2019 roku, na pewno znacie system ślizgu. Ślizganie się jako opcja ruchu powraca w Call of Duty: Modern Warfare II.
Ślizg może być wykorzystywany jako manewr unikowy, ale jest też świetnym narzędziem do dezorientowania przeciwnika i wygrania walki. Nie wiadomo jeszcze, czy technika anulowania ślizgu będzie możliwa.

Podobnie jak ślizg, nurkowanie jest kolejną techniką ruchu, która ma zalety uniku. Nurkowanie było ostatnio widziane jako opcja ruchu w Call of Duty: World War II, ale długoletni fani tej serii wiedzą, że oryginalny Black Ops spopularyzował ten manewr.

W Modern Warfare 2 duży nacisk zostanie położony na obecność wody. Projekt wody, a co ważniejsze, sposób, w jaki gracze wchodzą w interakcję z otaczającą ich wodą, był głównym przedmiotem zainteresowania twórców gry. W Modern Warfare II gracze będą mogli korzystać z możliwości pływania w wodzie. Woda może być wykorzystywana jako ważne narzędzie do wykonywania uników lub osłony, ponieważ gracze mogą swobodnie pływać. Jedyna rzecz, której gracze nie mogą robić pod wodą, to ADS i strzelanie z broni podstawowej. Tylko pistolety i walka wręcz będą działały podczas pływania pod wodą. Gdy gracze wypłyną na powierzchnię, będą mogli używać każdej broni podstawowej.

Ostatnią nową techniką ruchu wprowadzoną w Modern Warfare II jest zwisanie z krawędzi. Jest to zdecydowanie najbardziej elastyczna mechanika poruszania się, jaką widzieliśmy w jakiejkolwiek grze z serii Call of Duty do tej pory. Zwisanie z krawędzi nie może być zdefiniowane przez jeden scenariusz, zamiast tego najlepszym sposobem na jego opisanie jest stwierdzenie, że pozwoli on graczom na interakcję z otoczeniem na wiele sposobów. Na przykład, zwisanie z gzymsu pozwala podciągnąć się z gzymsu i zajrzeć na górę. Ruchy te można opisać jako skakanie, podciąganie się i omijanie powierzchni oraz zaglądanie za przeszkody lub półki. Ten nowy dynamiczny manewr, znany jako zwisanie z półki, daje graczom Modern Warfare II więcej opcji ruchu do wyboru, obok pływania, nurkowania i ślizgania się.

Pojazdy stanowią ważną część Warzone, a Infinity Ward całkowicie zmienia sposób ich działania zarówno w Modern Warfare II, jak i Warzone 2.

Wygląda na to, że obecne pojazdy w Warzone będą sprawiały wrażenie gorszych w porównaniu z Modern Warfare 2, gdzie gracze będą mogli wychylać się przez okna i strzelać z broni, a także wchodzić na dach. Ponadto kierowca pojazdu będzie mógł wychylić się przez okno, jeśli ma na wyposażeniu broń.
Zmienił się nie tylko sposób interakcji graczy z pojazdami – same pojazdy zostały całkowicie przeprojektowane. Obecnie obrażenia, jakie otrzymują pojazdy, są wyświetlane za pomocą dymu wydobywającego się spod maski. Teraz pojazdy będą otrzymywać obrażenia w czasie rzeczywistym – drzwi, maski i zderzaki będą odpadać, a ponadto będzie można wybijać opony.
Pojazd nie zniknie też po prostu po wysadzeniu w powietrze. Gracze mogą naprawiać te uszkodzone pojazdy, w tym naprawiać uszkodzone opony.
Ponadto, Infinity Ward jest szczególnie zadowolone z zachowania wody w Modern Warfare II i zmieniło sposób, w jaki reagują na nią pojazdy. Samochody nie będą już wybuchać po uderzeniu w wodę. Zamiast tego będą unosić się na wodzie przez krótki czas, po czym zatoną.

Tryb Special Ops powróci w Modern Warfare II, a więcej informacji na temat trybu kooperacji zostanie ogłoszonych w późniejszym terminie.

Multiplayer Modern Warfare II wprowadzi także nowe tryby. Na ten moment zostały ujawnione 2 nowe tryby, które nazywają się Knockout i Prisoner’s Rescue.
Knockout łączy tryb Gunfight z głównym doświadczeniem multiplayera 6v6. W Knockout mamy 1 życie, lecz możemy wskrzeszać sojuszników, podczas meczu musimy zdobyć paczkę szybciej niż druga drużyna.
Prisoner’s Rescue jest podobny do trybu z zakładnikiem z serii Counter-Strike. Jako drużyna musimy dostarczyć więźniów do bezpiecznej strefy, podczas meczu mamy 1 życie i możemy się wskrzeszać.

Gunsmith w Modern Warfare II także powraca i dodaje kilka nowych rzeczy. Każda broń w MWII będzie mieć około 70 dodatków do odblokowania. Najbardziej drastyczną zmianą, jaka pojawi się w sekcji Gunsmith w Modern Warfare II, jest możliwość dostosowywania dodatków do broni. Jak większość graczy CoD już wie, dodatki do broni wnoszą do niej plusy i minusy, zmieniając jej działanie w grze.
Po raz pierwszy w historii Call of Duty gracze będą mogli dostosować właściwości dodatków do swoich potrzeb. Na przykład, jeśli standardowy Stock attachment zwiększa prędkość ruchu i zmniejsza kontrolę odrzutu, będzie można dostosować stopień zwiększenia prędkości ruchu i zmniejszenia kontroli odrzutu za pomocą ustawień dodatku.
Funkcja ta będzie dostępna tylko dla broni, która osiągnie określony poziom, co oznacza, że będziecie musieli biegle posługiwać się bronią, aby uzyskać dostęp do tej funkcji. Nie jest to okazja, aby uczynić broń zbyt potężną, ponieważ drastyczne zwiększenie jednej cechy spowoduje jej negatywny wpływ innej cechy.

W Modern Warfare II na premierę będzie także dostępny anti-cheat Ricochet.

Warzone 2

Call of Duty: Modern Warfare II pojawi się w październiku 2022 roku, ale Infinity Ward potwierdziło, że Warzone 2 również ukaże się w tym roku.

Warzone 2 będzie używać tego samego silnika, mechanik i funkcji co Modern Warfare II. Infinity Ward potwierdziło, że “ewolucja w Battle Royale” nadejdzie w tym roku.

Infinity Ward potwierdziło, że Modern Warfare II i Warzone 2 nie ukażą się jednocześnie. Jednak później ujawniło, że “fani na całym świecie mogą oczekiwać nowego doświadczenia Warzone 2.0, które ukaże się w tym roku”. Opisano, że Warzone 2 będzie “ewolucją w Battle Royale z zupełnie nową przestrzenią gry”. Gracze mogą również spodziewać się dużej ilości zawartości po premierze, w tym “ewoluującej rozgrywki z nowymi mapami, trybami, wydarzeniami sezonowymi, uroczystościami dla społeczności i nie tylko”.
Warzone 2 będzie również zawierać zupełnie nowe SI, które Infinity Ward zaprojektowało dla Modern Warfare 2. Projektant animacji Mark Grigsby powiedział, że będzie to “najlepsze doświadczenie w Warzone od dłuższego czasu”.

Activision także podzieliło się informacją, że ekwipunki graczy (skiny i inne tego typu rzeczy) w Warzone nie zostaną przeniesione do Warzone 2.

Warzone 2 oficjalnie pojawi się na PC oraz konsolach obecnej i ostatniej generacji w 2022 roku.

Podsumowanie

Modern Warfare II wprowadza wiele nowości, ale także zostawia wiele rzeczy, które jest nam doskonale znane. Więcej informacji na temat gry otrzymamy na przestrzeni roku, a już jutro zobaczymy gameplay z kampanii na Summer Game Fest.

Call of Duty: Modern Warfare II zapremieruje 28 października na PS4/PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X|S w cenie 349 zł w wersji podstawowej i 459 zł w wersji Vault Edition.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *