Meta pracuje nad strumieniowaniem w chmurze, aby udostępnić gry PC VR na Quest

Meta pracuje nad strumieniowaniem w chmurze, aby udostępnić gry PC VR na Quest

5 wyświetleń
0

Znalezisko w oprogramowaniu sprzętowym i eksperymentalne ustawienia udostępnione przez użytkownika Reddita sugerują, że Meta pracuje nad strumieniowaniem obrazu VR w chmurze.

W zeszłym miesiącu użytkownik Samulia znalazł ciąg znaków ‘AVALANCHE_CLOUD_GAMING_INFRA_ENABLED’ w wersji 24 firmware’u Questa, jak donosi YouTuber Brad Lynch (SadlyItsBradley). Wersja 24 została opublikowana około 18 miesięcy temu, co sugeruje, że prace nad Avalanche trwały już od dłuższego czasu.

Trzy dni temu użytkownik Reddita technicalthrowaway zamieścił zrzut ekranu, na którym widać opcję “Enable Avalanche (Alpha)” w zakładce Experimental features w ustawieniach Quest 2, który możecie zobaczyć powyżej. Dzień później opublikował krótki filmik prezentujący, że opcja Avalance jest możliwa do interakcji w menu, lecz się nie aktywuje.

Meta znana jest z tego, że wprowadza funkcje dla niewielkiej grupy użytkowników niezależnie od głównej wersji oprogramowania sprzętowego, ale to pierwszy raz gdy funkcja Avalanche się pojawiła u kogokolwiek.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *