0

Golfie ma potencjał, by zostać czymś unikalnym w przyszłości.

Przez ostatni tydzień miałem okazję sprawdzić premierującą dzisiaj hybrydę gry rogue-like, karcianki oraz minigolfa i nie jestem zawiedziony.
Golfie to niesamowicie kreatywna gra, łącząca trzy całkowicie się różniące gatunki rozgrywki, ale mimo tych różnic łączy je bardzo dobrze.
W Golfie gramy jak w zwykłego minigolfa, mamy określoną liczbę uderzeń i musimy dotrzeć z naszą piłeczką do dołka, brzmi prosto prawda? Różnica jest taka, że gra oferuje nam talię kart, oraz losowo generowane poziomy. Karty dodają nam różnego rodzaju ulepszenia do naszego uderzenia, lotu piłki czy elementów otoczenia. Możemy użyć karty “Power Shot”, aby uderzyć miłkę mocniej, lub karty “Lob Shot”, żeby nasza piłka poleciała lobem. Kart zmieniających rozgrywkę jest sporo, a będzie jeszcze więcej z biegiem trwania okresu Early Access.
Co do samych kart to nowe odblokowujemy w trakcie przejścia całego podejścia, które zawsze liczy 18 dołków. Na dołkach możemy znaleźć specjalne kryształy różnych kolorów, niebieskie dają nam nowe karty do naszej talii, czerwone dają nam różne przedmioty, które także modyfikują rozgrywkę, ale na przestrzeni całego podejścia do pokonania 18 dołków.

Na losowo generowanych mapach pojawiają się także różne przeszkody, w zależności od biomu na którym się znajdujemy. Na plażowych mapach możemy zobaczyć trampoliny, które wyrzucą nas w powietrze, a na biomie zamkowym przykładowo pojawiają się topory, które poruszają się na zmianę w prawo i lewo. Tego typu utrudnienia, mogą nam bardzo namieszać podczas naszego podejścia, zwłaszcza że trzeba pamiętać o ograniczonej liczbie uderzeń. Na mapach możemy także zbierać monety, które możemy wydać w automatach, które losowo pojawiają się podczas naszego podejścia. W automatach znajdziemy różne przedmioty i specjalne karty.

Golfie ma ogromny potencjał, aby wprowadzić coś unikalnego do gatunku gier rogue-like, jeżeli cały okres wczesnego dostępu będzie dobrze poprowadzony przez twórców. Bardzo wierzę w sukces gry, bo to czego doświadczyłem podczas rozgrywki pozwala mi wierzyć, że twórcy wiedzą co robią.

Golfie premieruje na Steam w wczesnym dostępie już dzisiaj.

Kopia przedpremierowa dostarczona przez wydawcę.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *