Techland tworzy fantasy action RPG z otwartym światem z zespołem byłych pracowników CD Projekt RED

Techland tworzy fantasy action RPG z otwartym światem z zespołem byłych pracowników CD Projekt RED

19 wyświetleń
0

Ujawniono pierwszy concept art produkcji Techlandu.

Techland pracuje nad grą AAA z gatunku RPG akcji z otwartym światem, osadzoną w realiach fantasy, z udziałem byłych pracowników CD Projekt RED – poinformowała spółka.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się do tej pory osiągnąć w ramach serii Dying Light” – powiedział w komunikacie prasowym Paweł Marchewka, prezes Techlandu. “Co więcej, nasza podróż z Dying Light 2 Stay Human dopiero się zaczyna, ponieważ planujemy wspierać tę grę przez co najmniej pięć lat, a jej zakres i rozmiar dorówna, jeśli nie przewyższy, nawet to, co zapewniliśmy naszej społeczności podczas wsparcia po jej premierze.”

Marchewka kontynuuje: “Jednocześnie naszą ambicją jest wprowadzenie zupełnie nowej gry, która znacznie różni się od tego, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat. Chcemy stworzyć w pełni next-genowe doświadczenie. Nowa epopeja fantasy osadzona w rozległym, otwartym świecie, napędzana umiejętnościami i doświadczeniem, które zdobyliśmy jako zespół przez lata, przepełniona nowymi pomysłami, pasją i kreatywnością. Choć nie możemy teraz zdradzić więcej szczegółów na temat tego projektu, wszyscy jesteśmy w niego naprawdę zaangażowani i nie możemy się doczekać, aby pokazać go graczom, gdy nadejdzie odpowiedni czas.”

W skład zespołu tworzącego grę fantasy RPG wchodzą:

Karolina Stachyra – Dyrektor narracyjny, która wcześniej pracowała z CD Projekt RED nad grami Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon, a także nad zawartością do pobrania.

Arkadiusz Borowik – kierownik narracji, który wcześniej pracował z CD Projekt RED nad grami Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon, a także nad zawartością do pobrania.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do zespołu dołączyli także:

Bartosz Ochman – dyrektor ds. otwartego świata, który wcześniej pracował nad Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: The Wild Hunt.
Mario Maltezos – dyrektor kreatywny, który wcześniej współpracował z takimi firmami, jak Ubisoft (Prince of Persia: Piaski czasu), Warner Bros. (Mad Max) i Microsoft.
David McClure – główny projektant gier, wcześniej związany z Arkane Studios (DEATHLOOP), Deep Silver i Playground Games.
Kevin Quaid – Główny animator z ponad ośmioletnim doświadczeniem w Guerrilla Games, pracujący przy takich tytułach jak Horizon Zero Dawn i jego rozszerzenie “The Frozen Wilds”.
Marcin Surosz – Główny projektant interfejsu użytkownika / user experience z niesamowitą umiejętnością definiowania potrzeb graczy, poprzednio w People Can Fly.

Techland prowadzi obecnie rekrutację, przygotowując się do znacznego powiększenia zespołu deweloperów.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *