Podsumowanie Nintendo Indie World 11.05.2022

Podsumowanie Nintendo Indie World 11.05.2022

17 wyświetleń
0

Nintendo zaprezentowało nam 20 gier niezależnych, które zapremierują na Nintendo Switch.

Pełne rozpiska zaprezentowanych gier za pośrednictwem Nintendo:

 • Another Crab’s Treasure from Aggro Crab: W tej grze typu soulslike o skorupiakach znajdziesz się w podmorskim świecie, który stoi na krawędzi upadku. Jako krab pustelnik Kril będziesz musiał wykorzystać otaczające cię śmieci jako skorupę, aby wytrzymać ataki wrogów wielokrotnie większych od ciebie. Wyrusz na epicką wyprawę w poszukiwaniu skarbów, aby odkryć mroczne sekrety kryjące się za zanieczyszczonym oceanem, mając do odkrycia ponad 50 potencjalnych muszli i mnóstwo niebezpiecznych wrogów do pokonania. Gra Another Crab’s Treasure pojawi się na Nintendo Switch w przyszłym roku.
 • Gunbrella od Doinksoft i Devolver Digital: Wciel się w rolę surowego leśnika poszukującego zemsty, uzbrojonego w tajemniczą Gunbrellę. W tej noir-punkowej grze przygodowej twoje śledztwo zostanie wplątane w wewnętrzne działania ghuli i gangsterów, gliniarzy i kultystów oraz innych coraz dziwniejszych postaci w świecie, który gwałtownie traci swoje zasoby naturalne. Zbieraj złom i części zamienne, aby ulepszać swoją upragnioną broń i szybować, huśtać się, nurkować i likwidować wrogów w brutalnej walce w trybie side-scrolling. Gunbrella ukaże się na Nintendo Switch w przyszłym roku.
 • Mini Motorways od Dinosaur Polo Club: Czy kiedykolwiek utknąłeś w korku i chciałeś coś zrobić, aby go naprawić? W grze Mini Motorways problemy komunikacyjne miasta są w Twoich rękach. Rysuj i buduj drogi, aby stworzyć tętniącą życiem metropolię, przeprojektowując swoje miasto tak, aby utrzymać płynność ruchu, jednocześnie ostrożnie zarządzając ulepszeniami, takimi jak autostrady i ronda, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom. Jak długo uda ci się utrzymać w ruchu światowe miasta? Zapnij pasy na Mini Motorways, które już wkraczają na Nintendo Switch… jeszcze dziś!
 • Ooblets z Glumberland: Hoduj i trenuj urocze małe stworzenia zwane oobletami, które rozpoczną nowe życie w kwitnącej społeczności Badgetown. Dostosuj swoją postać do własnych potrzeb, zaprzyjaźnij się z mieszkańcami, udekoruj swój dom, wyrób przedmioty, prowadź własny sklep i tocz epickie bitwy taneczne! Możesz także ubierać swoich oobletowych przyjaciół, grać w minigry i odkrywać różne lokacje w całym Oob, z których każda ma swoje unikalne postacie, zadania, przedmioty i wyjątkowe ooblety. Gra Ooblets wleci na Nintendo Switch latem tego roku.
 • ElecHead od Nama Takahashi: Stworzona przez jedną osobę i prototypowana w ramach szkolnego konkursu gra ElecHead to pomysłowa i wymagająca platformówka logiczna 2D, która pobudzi Twoją wyobraźnię. Gracz wciela się w postać Eleca, małego robota, który ma za zadanie przywrócić światu światło. Kiedy Elec dotyka ścian, podłóg, platform i przełączników, aktywuje je, sprawiając, że przepływa przez nie prąd. Może też odłączyć i rzucać głową, aby zdalnie uruchamiać różne rzeczy, ale uważaj: Jeśli nie odzyska głowy w ciągu 10 sekund, wyłączy się. Elec będzie musiał użyć swojej głowy, dosłownie i w przenośni, aby znaleźć wyjście z tej najeżonej pułapkami placówki. ElecHead trafi na Nintendo Switch latem tego roku.
 • Soundfall od Drastic Games i Noodlecake: Ta szybka, oparta na rytmie gra typu dungeon crawler łączy akcję looter-shooter z muzyczną rozgrywką, która sprawi, że będziesz stukać w palce. Jesteś Strażnikiem Harmonii – muzycznym geniuszem przeniesionym do świata Symfonii przez Kompozytorów, aby walczyć z siłami Niezgody. Zgraj swoje działania z muzyką, aby zwiększyć swoją moc, mając do dyspozycji ponad 500 elementów wyposażenia, które możesz dostosować do swoich umiejętności, oraz tysiące kombinacji łupów. Wyrusz w podróż solo lub z maksymalnie czterema graczami w lokalnym i sieciowym trybie wieloosobowym, aby walczyć na dynamicznie generowanych poziomach i w potyczkach inspirowanych muzyką. Do wyboru jest ponad 140 utworów, co daje możliwość wielokrotnego przechodzenia gry. Rusz głową w rytm Soundfall, który już dziś pojawi się na konsoli Nintendo Switch!
 • Wildfrost od Deadpan Games i Chucklefish: Zmierz się z surowymi żywiołami w tym taktycznym deckbuilderze typu roguelike. Zbuduj i dostosuj swoją talię, wyruszając w drogę, aby położyć kres wiecznemu mrozowi. Możesz również dostosowywać i ulepszać urocze karty towarzyszy oraz rozbudowywać swoje miasto podczas każdej rundy, aby odblokować nowe przedmioty, wydarzenia i wyzwania! Zbuduj i walcz swoją idealną talią, aby zakończyć wieczną zimę. Wildfrost pojawi się na Nintendo Switch w tym okresie świątecznym.
 • We Are OFK od Team OFK: We Are OFK to interaktywna opowieść o marzeniach, randkach i płaceniu czynszu w Los Angeles. Poprzez animowaną serię narracyjną, publikowaną w cotygodniowych epizodach, będziesz wchodzić w interakcję z obsadą głosową, obserwując rozwój życia Itsumi Saito i jej przyjaciół. Gra We Are OFK ukaże się na Nintendo Switch latem tego roku.
 • Batora: Lost Haven od Stormind Games i Team 17: Wybierz się w podróż w tej nieliniowej, opartej na fabule, międzyplanetarnej grze action-RPG, która łączy w sobie cechy gry hack-and-slash i twin-stick shootera! W grze Batora: Lost Haven wcielisz się w postać Avril, 16-letniej dziewczyny obdarzonej niezwykłymi mocami. Po tajemniczym i niszczycielskim wydarzeniu musisz ocalić swoją planetę. Odkrywaj kolorowe i hipnotyzujące światy w tej szybkiej przygodzie, w której wykorzystasz moc swojego ciała i umysłu, aby stawić czoła wyzwaniom i przeszkodom, które napotkasz na swojej drodze. Wybierz swoje przeznaczenie, gdy gra Batora: Lost Haven pojawi się na Nintendo Switch jesienią tego roku.
 • SILT od Spiral Circus i Fireshine Games: Zanurz się we wstrząsającej otchłani oceanu i rozwiąż dawno zapomniane tajemnice w tej grze logiczno-przygodowej. Zbadaj surrealistyczną podwodną krainę pełną dziwnych maszyn, starożytnych ruin i niebezpiecznych mieszkańców oceanu. Opętaj morskie stworzenia i wykorzystaj ich zdolności, aby rozwiązywać zagadki i podróżować w głąb ciemności. Zanurz się w mrocznych wodach gry SILT, której premiera na Nintendo Switch odbędzie się w przyszłym miesiącu.
 • Totally Accurate Battle Simulator od Landfall Games: Zostań przywódcą czerwonych i niebieskich woblerów ze starożytnych krain, upiornych miejsc i fantastycznych światów w tym zabawnym podejściu do symulacyjnych gier strategicznych. W grze Totally Accurate Battle Simulator będziesz obserwować, jak twoja niezrównoważona piechota bierze udział w starciach na przestrzeni wieków. W kreatorze jednostek możesz nawet tworzyć nowe woblery, oprócz ponad 100, które masz do dyspozycji. Możesz też wysłać swoje woblery do walki z przyjaciółmi w lokalnym* i internetowym trybie wieloosobowym! Totally Accurate Battle Simulator wkracza na Nintendo Switch latem tego roku.
 • Wayward Strand od ghost pattern: Wskocz na pokład osobliwego latającego szpitala i poznaj świat żywych historii w tej pełnej serca narracyjnej przygodzie osadzonej w wiejskiej Australii lat 70-tych. Wciel się w postać nieustraszonej nastoletniej dziennikarki Casey Beaumaris i podążaj za mieszkańcami szpitala, odkrywając tajemnice sterowca. Historie ponad tuzina postaci rozgrywają się wokół ciebie w czasie rzeczywistym, więc sam możesz wybrać, w których opowieściach chcesz wziąć udział. Każde przejście gry daje ci możliwość odkrycia czegoś, czego wcześniej nie widziałeś. Wayward Strand pojawi się na Nintendo Switch 21 lipca.
 • Cult of the Lamb od Massive Monster i Devolver Digital: W tej grze action-adventure czeka na ciebie losowo generowany świat. Jako opętane jagnię uratowane przed zagładą przez przerażającego nieznajomego, musisz spłacić swój dług… tworząc lojalną społeczność czcicieli lasu. Zbieraj surowce, aby wznosić budowle, a następnie zbierz się na odwagę, aby stawić czoła śmiertelnie niebezpiecznym lochom, takim jak Jedwabna Kołyska. Przedzieraj się przez mroczne czeluści, pełne pająków brzytwowych i toksycznych stonóg, aby zmierzyć się z władcą lochu, Szamurą. Cult of the Lamb pojawi się w tym roku na Nintendo Switch.
 • OPUS: Echo of Starsong – Full Bloom Edition od SIGONO: Poszukaj nieuchwytnych asteroid, nawiąż kontakt z barwną obsadą bohaterów i rozwikłaj tajemnicę gwiezdnych pieśni w tej narracyjnej grze logicznej. Eda, dziewczyna, która słyszy tajemnicze fale dźwiękowe znane jako gwiezdne piosenki, krzyżuje ścieżki z młodym mężczyzną poszukującym ich źródła. Razem wyruszają do serca kosmosu, aby rozwikłać starożytny mit. OPUS: Echo of Starsong – Full Bloom Edition ukaże się na Nintendo Switch… jeszcze dziś!
 • Gibbon: Beyond the Trees od Broken Rules: Opanuj dynamiczny system ruchu, aby huśtać się, ślizgać i wykonywać salta w ręcznie malowanej dżungli. W tej poruszającej przygodzie o wolności i przetrwaniu wcielasz się w postać zagubionego gibona, który wyruszył w niebezpieczną podróż do nieznanych krain. Ścigaj się o wolność w trybie wyzwalania lub graj w trybie narracji, w którym przedstawiona jest walka żywych stworzeń na całym świecie. Gibbon: Beyond the Trees startuje na Nintendo Switch… jeszcze dziś!

Prezentacja Indie World obejmowała również montaż ekscytujących gier indie, które pojawią się na horyzoncie, w tym Card Shark, która jest już dostępna w przedsprzedaży w Nintendo eShop i My Nintendo Store, a jej demo zadebiutuje jeszcze dziś, A Guidebook of Babel, premiera na Nintendo Switch tej jesieni; OneShot: World Machine Edition, debiutujące na Nintendo Switch tego lata; Cursed to Golf, wydostające się z podziemi tego lata, oraz Idol Manager który zadebiutuje na Nintendo Switch 25 sierpnia.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *