EA i FIFA kończą współpracę, kolejna gra piłkarska od EA pod marką EA SPORTS FC

EA i FIFA kończą współpracę, kolejna gra piłkarska od EA pod marką EA SPORTS FC

11 wyświetleń
0

Po 29 latach EA kończy współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez EA:

Nowa Era rozpocznie się w lipcu 2023 roku – po tym, jak EA SPORTS dostarczy w tym roku najbardziej rozbudowaną grę FIFA w historii.

Do fanów piłki nożnej na całym świecie,

Na wstępie chciałbym podziękować tej niesamowitej społeczności, liczącej ponad 150 milionów fanów, za pomoc w tworzeniu największej na świecie platformy piłkarskiej rozrywki – EA SPORTS™ FIFA.

Po prawie 30 latach tworzenia interaktywnych gier piłkarskich, które definiują gatunek, wkrótce rozpoczniemy nową, ekscytującą erę.

W przyszłym roku EA SPORTS FC stanie się przyszłością piłki nożnej od EA SPORTS. Wraz z naszymi ponad 300 partnerami licencyjnymi jesteśmy gotowi, aby w imieniu wszystkich fanów piłki nożnej na całym świecie wznieść globalne doświadczenia piłkarskie na nowe wyżyny.

Wszystko, co kochacie w naszych grach, będzie częścią EA SPORTS FC – te same wspaniałe doświadczenia, tryby, ligi, turnieje, kluby i zawodnicy. Ultimate Team, Tryb kariery, Pro Clubs i VOLTA Football – wszystko to będzie dostępne. Nasza wyjątkowa oferta licencyjna obejmująca ponad 19 000 zawodników, ponad 700 drużyn, ponad 100 stadionów i 30 lig, w które inwestujemy od dziesięcioleci, będzie nadal obecna, wyłącznie w EA SPORTS FC. Obejmuje to ekskluzywne partnerstwa z Premier League, LaLiga, Bundesligą, Serie A, MLS – a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Ta nowa, niezależna platforma przyniesie nowe możliwości – wprowadzania innowacji, tworzenia i ewoluowania. To znacznie więcej niż tylko zmiana symbolu – jako EA SPORTS jesteśmy zobowiązani do tego, aby EA SPORTS FC było symbolem zmian. Jesteśmy oddani idei reinwestowania w sport i cieszymy się, że będziemy współpracować z coraz większą liczbą partnerów, aby rozwijać nowe, autentyczne doświadczenia, które przyniosą radość, integrację i zaciekawienie globalnej społeczności fanów. Z niecierpliwością czekam na więcej szczegółów dotyczących tych planów w nadchodzących miesiącach.

EA SPORTS FC pozwoli nam zrealizować tę przyszłość i wiele więcej… ale nie wcześniej niż po dostarczeniu naszej najbardziej rozbudowanej gry w historii z naszym obecnym partnerem praw do nazwy, FIFA, jeszcze przez rok. Dokładamy wszelkich starań, aby następna gra FIFA była najlepsza w historii, oferując więcej funkcji, trybów gry, zawartości Mistrzostw Świata, klubów, lig, zawodów i zawodników niż jakakolwiek inna gra FIFA.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością budowania przyszłości światowej piłki nożnej razem z wami wszystkimi i z przyjemnością podzielimy się kolejnymi informacjami na temat EA SPORTS FC latem 2023 roku. Przyszłość tego sportu jest bardzo duża i jasna, a fandom piłkarski dociera do każdego zakątka świata. Globalna piłka nożna jest częścią EA SPORTS od prawie trzydziestu lat – a dziś dbamy o to, by była nią przez kolejne dekady.

Istniejemy po to, by tworzyć przyszłość piłkarskiego fandomu – czy to wirtualnego, czy rzeczywistego, cyfrowego czy fizycznego, to wszystko jest piłką nożną. Dziękujemy za nieustające wsparcie.

~Cam Weber, EVP, Group GM EA SPORTS & Racing

Powyższe oświadczenie daje nam do wiadomości, że pierwsza odsłona EA SPORTS FC ukaże się w 2023 roku, a informacje o grze otrzymamy latem 2023. Pozostało nam tylko czekać na szczegóły.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *