Stardew Valley sprzedało już 20 milionów kopii.

Stardew Valley sprzedało już 20 milionów kopii.

7 wyświetleń
0

Developer ConcernedApe podzielił się informacją o świetnej sprzedaży gry.

Gra Stardew Valley została stworzona przez projektanta gier Erica Barone’a pod pseudonimem ConcernedApe. W ciągu czterech lat, które spędził na samodzielnym tworzeniu gry, nauczył się umiejętności niezbędnych do stworzenia muzyki, sztuki, programowania i projektowania.

Gra została wydana na PC 26 lutego 2016 r. i w ciągu dwóch miesięcy przekroczyła próg 1 miliona sprzedanych egzemplarzy. W ciągu kilku miesięcy gra rozszerzyła wsparcie na systemy Mac i Linux, a w grudniu 2016 r. została wydana na konsole Xbox One i Playstation 4, pod koniec 2017 r. na Nintendo Switch, a w październiku 2018 r. na iOS.

Po premierze pojawiło się pięć dużych aktualizacji – pierwsza, która dodała nowe mapy farmy, opcje małżeństwa i zawartość, druga rozszerzyła obsługiwane języki o niemiecki, hiszpański, brazylijski portugalski, rosyjski, japoński i chiński uproszczony. Trzecia aktualizacja (z końca 2018 roku) dodała funkcjonalność trybu wieloosobowego, a kod sieciowy został wykonany przez (ówczesnego) programistę Chucklefish, Toma Coxona. Począwszy od czwartej aktualizacji, Eric stworzył mały zespół, który pomagał mu w aktualizowaniu gry. Czwarta i piąta aktualizacja dodały do gry znaczną ilość nowej zawartości.

Do marca 2022 roku gra Stardew Valley sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach, z czego 13 milionów na samym PC.

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *