Plotka: Nowa gra z serii Mafia w produkcji w studiu Hangar 13

Plotka: Nowa gra z serii Mafia w produkcji w studiu Hangar 13

13 wyświetleń
0

Według informacji podanych przez Kotaku, nowa Mafia jest prequelem do trylogii i działa na Unreal Engine 5.

Szef studia Hangar 13, Haden Blackman, po siedmiu latach odchodzi z firmy produkującej Mafię III – poinformowało w środę 2K Games. Wydawca napisał w mailu do pracowników, że były weteran LucasArts zamierza “realizować swoją pasję w nowym przedsięwzięciu”. Jak donosi Kotaku, według źródła zaznajomionego z planami, ruch ten ma miejsce w momencie, gdy w Hangar 13 trwają prace nad nową grą z serii Mafia.

2K nie wspomniało w mailu, że Matthew Urban, dyrektor operacyjny Hangar 13, również opuścił studio. “To była niesamowita podróż w H13……. zobaczymy, co będzie dalej” – napisał w serwisie LinkedIn. Zmiany te następują w momencie, gdy Hangar 13 odchodzi od oryginalnych projektów na rzecz uznanych marek, takich jak Mafia – seria strzelanek z widokiem z perspektywy trzeciej osoby z otwartym światem, która często porównywana jest do Grand Theft Auto – tyle że z bardziej mafijnym podejściem.

Zastąpi on Nicka Baynesa, obecnie szefa studia Hangar 13 w Brighton w Wielkiej Brytanii, który, jak informuje Kotaku, prowadzi prace nad nową grą z serii Mafia. Projekt jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, ale jego nazwa kodowa to Nero i ma to być prequel trylogii Mafia. Planuje się, że gra zostanie wykonana na silniku Unreal Engine 5, a nie na silniku Mafii III, który został ostatnio użyty do remasterów.

Źródło: Kotaku

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *