Embracer Group kupuje 3 duże studia od Square Enix!

Embracer Group kupuje 3 duże studia od Square Enix!

17 wyświetleń
0

Square Enix odsprzedaje swoje 3 duże studia, nabycie obejmuje marki, takie jak Tomb Raider, Deus Ex i Legacy of Kain.

Grupa Embracer zawarła umowę dotyczącą przejęcia Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal od Square Enix, a także katalogu własności intelektualnej, w tym Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain oraz ponad 50 tytułów z dawnych lat – poinformowały obie firmy. Łączna cena zakupu studiów i własności intelektualnej wynosi 300 milionów dolarów w gotówce i bez długów, które zostaną w całości zapłacone po zamknięciu transakcji w okresie od lipca do września 2022 roku.

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać te studia w Grupie Embracer” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Grupy Embracer, Lars Wingefors, w komunikacie prasowym. “Doceniamy fantastyczną własność intelektualną, światowej klasy talent twórczy i osiągnięcia w zakresie doskonałości, które były wielokrotnie udowadniane w ciągu ostatnich dziesięcioleci. To była wielka przyjemność spotkać się z zespołami kierowniczymi i omówić plany na przyszłość, jak mogą zrealizować swoje ambicje i stać się wspaniałą częścią Grupy Embracer.”

Dyrektor generalny Square Enix America and Europe, Phil Rogers, dodał: “Embracer to najlepiej strzeżona tajemnica w grach: ogromny, zdecentralizowany zbiór przedsiębiorców, których częścią jesteśmy dziś zachwyceni. Idealnie pasuje do naszych ambicji: tworzyć wysokiej jakości gry, ze wspaniałymi ludźmi, w sposób zrównoważony i rozwijać istniejące franczyzy do ich najlepszych wersji w historii. Embracer umożliwia nam nawiązywanie nowych partnerstw we wszystkich mediach, aby zmaksymalizować potencjał naszych gier i spełnić nasze marzenia o tworzeniu wyjątkowej rozrywki.”

W przyszłości funkcje deweloperskie firmy Square Enix będą obejmowały studia w Japonii, Square Enix External Studios oraz Square Enix Collective. Studia zagraniczne będą nadal wydawać takie marki, jak Just Cause, Outriders i Life is Strange. Firma Square Enix poinformowała również, że transakcja umożliwia rozpoczęcie nowej działalności “dzięki inwestycjom w takie dziedziny, jak blockchain, sztuczna inteligencja i chmura”.

Źródło: Embracer Group Press Release

Twój adres email nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *